Społeczne

Kaliszanin pierwszym Polakiem na mecie w ekstremalnym biegu „Invictus”, czyli Transgrancanaria HG 2021!

2021-02-28 13:11:50 red

Michał Asperski, kaliszanin pokonał kolejną barierę. Na 128-kilometrowej trasie Transgrancanaria Classic okazał się najlepszym Polakiem w stawce! Bieg ukończył z czasem 18 godzin i 23 minut na 43. miejscu w kategorii open oraz na 10. w swojej kategorii wiekowej.

fot. Michał Asperski
fot. Michał Asperski

Invictus, czyli Niezwyciężony, to hasło przewodnie Transgrancanaria HG 2021, którym organizatorzy chcą uhonorować społeczeństwo w trudnym czasie, w jakim przyszło nam żyć. 26 lutego 2021 roku na 128-kilometrową trasę Transgrancanaria Classic wyruszy kaliszanin, Michał Asperski. Na liście startowej znalazło się 37 polskich biegaczy.

- Transgrancanaria- robota wykonana. Przeżyłem - tak w jednym słowie mogę podsumować ten bieg. Na starcie (przez przypadek) ustawiłem się w sektorze z elitą i jak to elita równie mocno wystartowałem. Jednak w porę się opamiętałem, przypominając sobie gdzie jest moje miejsce w szeregu. Trasa technicznie jest tu trudna, całe masy luźnych kamieni czekających tylko żeby wykręcić ci kostkę i niewiele miejsc gdzie można spokojnie puścić nogę. Podczas podejścia na najwyższy szczyt trasy i jednocześnie GranCanarii do dopadł mnie straszny kryzys i do tego wychłodzenie sprawiło, że ledwo ciągnąłem nogi za sobą. Byłem bliski wycofania się z biegu. Jednak minęło, a od 80 km. dostałem skrzydeł i tak już leciałem na nich przez kolejne 28 aż do mety, gdzie czekała na mnie moja niezawodna ekipa kibicująca Karolina, Wiktoria, Helenka i Staś. Bieg ukończyłem z czasem 18h23’ na 43 miejscu i 10 w kat. wiekowej i jako pierwszy Polak pojawiłem się na mecie. Dziękuję wszystkim przyjaciołom i znajomym za kibicowanie i słowa wsparcia dla żony, która nie wiedzieć czemu, bardzo się denerwowała – czytamy na profilu facebookowym Michała Asperskiego.

Transgrancanaria- robota wykonana Przeżyłem - tak w jednym słowie mogę podsumować ten bieg. Na starcie ( przez...

Opublikowany przez Michala Asperskiego Niedziela, 28 lutego 2021

W 2019 roku Michał Asperski wziął udział w najtrudniejszym ultramaratonie na świecie: Marathon des Sables przez Saharę spełniając jedno ze swoich życiowych marzeń. Marathon des Sables wiodący przez piaski Sahary jest uznawany za najtrudniejszy i najbardziej wymagający ultramaraton na świecie. W ciągu pięciu dni trzeba pokonać 260 kilometrów. Michał zajął ostatecznie 44. miejsce w kategorii open oraz 15 w swojej grupie wiekowej. W biegu brało udział blisko 900 zawodników. Przeczytajcie wywiad z Michałem - https://calisia.pl/michal-asperski-kaliszanin-ktory-przebiegl-najtrudniejszy-ultramaraton-na-swiecie-ciesze-sie-tym-co-zrobilem,21682

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ