Kaliszanin na turnieju w Wiedniu

2014-06-17 19:04:00 Tomasz Jeżyk, Kaliski Klub Kyokushin kan Karate David Club

Kaliszanin, Kacper Maliszewski, wychowanek Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club wziął udział w międzynarodowym turnieju „Austrian Open”.

Polska ekipa
Polska ekipa

Turniej odbył się 15 czerwca 2014 roku w Wiedniu. Turniej zorganizowany został przez Austriacką Organizację Karate Kyokushin i wzięły w nim udział drużyny z Chorwacji, Ukrainy, Niemiec, Czech, Szwecji, Japonii, Węgier, Polski oraz Austrii.

Kaliszanin pierwszą walkę stoczył z Niemcem, wygrywając po dogrywce, drugą walkę stoczył z zawodnikiem z Japonii ogrywając go w regularnym czasie. Na drodze do finału stanął Węgier, który przez wskazanie sędziowskie wygrał z kaliszaninem. Tym samym Kacper zajął III miejsce w turnieju Austrian Open.

Droga do tego turnieju była wyboista – najpierw towarzyszył mu makroregion, potem Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK, które odbyły się w zeszłym roku przy współudziale UM w Kaliszu, dopiero potem powołanie dwóch zawodników, Kacpra Maliszewskiego oraz Mateusza Madejskiego i na sam koniec powołanie do kadry.

Kacper trenuje z nami od 9 lat, pierwsze jego starty odbywały się w konkurencji kata, jako młody chłopak zajmował wysokie lokaty. Później podjął samodzielną decyzję o starcie w kumite walkach pełnokontaktowych i od tego czasu godnie reprezentuje nasze miasto, klub, szkołę na różnych zawodach. Przygotowując się do tego turnieju zmieniliśmy metodykę pracy oraz sposób przygotowania. Codziennie indywidualnie trenowaliśmy, choć w ostatniej fazie przygotowań zawodnika łapały skurcze. Musieliśmy zatem dać organizmowi odpocząć oraz uzupełnić braki witamin, a potem trenować dalej.

Ten wynik został osiągnięty ciężką pracą zawodnika, determinacją oraz cechami, których ten sport uczy, m.in. wytrwałością. Nie da się inaczej, w żadnym ze sportów.

Przed nami obóz w Tucholi i kolejne starty MPJ w Świnoujściu, potem Kacper przechodzi do konkurencji seniorskiej.

Dla nas start Kacpra to wielki zaszczyt mieć swojego wychowanka, który staje na matach Europy. Moim marzeniem jest to aby za dwa lata, jeden, może dwójka zawodników wystartowała na w turnieju w Japonii. Powoli się do tego przygotowujemy zarówno technicznie jak i organizacyjnie. To był drugi start wychowanków z Kaliskiego Klubu Kyokushin kan Karate David Club. Drogę do mat Europy otworzył Przemysław Podolski, który walczył w Drachten, w Holandii. Niestety, start był nieudany ale zmieniliśmy metodykę treningową, której efekty powoli widzimy. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy kibicowali. Serdecznie dziękuję swojej rodzinie za cierpliwość podczas nieobecności w domu.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego trenowania z nami karate. Więcej o naszym klubie dowiecie się ze strony internetowej WWW.KARATEKALISZ.PL lub telefonicznie: Tomasz Jeżyk tel. 506 091 772.

Wyniki kategorii kumite juniorów do 65 kg
1. Bendegus Hegedus, Węgry
2. Bece Pentilics, Węgry
3. Kacper Maliszewski, Polska

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ