Sport

Kaliszanin Mistrzem Polski Juniorów w Kulturystyce

2022-09-20 17:30:00 Kancelaria Prezydenta Miasta

Kaliszanin Mateusz Wojciechowski został Mistrzem Polski Juniorów w Kulturystyce. Gratulacje młodemu sportowcowi złożył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

zdjęcia z zawodów - fot. Mateusz Wojciechowski
zdjęcia z zawodów - fot. Mateusz Wojciechowski

Podczas zawodów, które odbyły się w Warszawie, Mateusz Wojciechowski wywalczył nie tylko najwyższy tytuł, ale także inne liczne nagrody.

10 września wziął udział w otwartych Mistrzostwach Polski w Kulturystyce federacji NPC. Zdobył kolejno: Mistrzostwo Polski w Kulturystyce Juniorów, 3. miejsce w kategorii kulturystyka do 90 kg, Wicemistrzostwo Polski Juniorów Classic Physique, 5. miejsce Classic Physique novie.

Tydzień później, w trakcie zawodów federacji NPC Battle of Champions IFBB pro, zdobył: 1. miejsce w kulturystyce juniorów, 1. miejsce w Classic Physique juniorów, 2. miejsce w Classic Physique begginers.

Sukces odniósł także w minionym roku. Wystartował w Mistrzostwach Polski federacji NPC i – jako debiutant – wywalczył Wicemistrzostwo Polski w Kulturystyce Juniorów oraz 3. miejsce w kulturystyce begginers wagi ciężkiej.

– Gratuluję tak wspaniałych osiągnięć. Sukces, jaki Pan osiągnął to dowód na to, że – nie tylko w sporcie – najważniejsza jest systematyczna, wytrwała praca – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. – Życzę powodzenia i kolejnych wygranych.

Mateusz sportem zainteresował się w wieku 6 lat. Zaczynał od trenowania piłki nożnej.

– Z czasem kontuzje uniemożliwiły mi grę w piłkę. Sześć lat temu zacząłem trenować na siłowni i to tam odkryłem swoją prawdziwą pasję – mówi Mateusz.

Dzięki swojej sumienności i wytrwałości Mateusz osiągnął wymarzoną sylwetkę. Ciężka praca zaprowadziła go do sukcesu. Jako trener personalny pomaga innym zrealizować zamierzone cele, zmienić nie tylko wygląd, ale także samopoczucie i styl życia.

– Kolejnym moim celem jest zdobycie karty pro, która dałaby mi przepustkę do profesjonalnej ligi kulturystycznej. Wówczas będę mógł powalczyć o najwyższe tytuły, czy udział w konkursie Mr Olympia  – dodaje Mateusz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować