Sport

Kaliszanie przejadą na rowerach ponad 900 km dla Kariny i Sobusia!

2021-05-21 11:00:00 red. za zostananiolem.pl/Życie Pleszewa

Marek Konwiński – wiceprezes Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu oraz Krzysztof Pomorski – wiceprezes Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych Bastion w Kaliszu wyruszyli 20 maja na rowerach w ponad 900-kilometrową trasę!

Zostań Aniołem
Zostań Aniołem

Wszystko po to, by zebrać środki na leczenie: 3-letniego Sobusia z Józefowa, w gminie Chocz – chorującego na miopatię oraz Kariny z Kalisza – zmagającej się z nowotworem. 

Marek Konwiński i Krzysztof Pomorski przejechali na rowerach Polskę – od Żytawy do Świnoujścia, wzdłuż południowej granicy od Zgorzelca po Przemyśl czy od źródeł Wisły do jej ujścia. Nie zabrakło również wielu wypraw poza granice: Słowacja, Węgry, Niemcy, Austria, Litwa, Łotwa, Estonia, Chorwacja, Rosja, Finlandia czy Norwegia. – Jeździmy na rowerach od 2005 roku – mówi Marek Konwiński, wiceprezes Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu. Tym razem swoją pasję do jazdy na dwóch kółkach połączy ze szczytnym celem – jakim jest pomoc Karinie i Sobusiowi. A dołączyć się do akcji będzie mógł każdy, wpłacając na specjalne konto środki za pokonanie przez rowerzystów kolejnych kilometrów wyznaczonej trasy. – Pokonamy trasę ze Świnoujścia do Suwałk wzdłuż linii brzegowej morza Bałtyckiego – mówi Marek Konwiński. – Pojedziemy dla 3-letniego Sobusia  z Józefowa Chocz chorego na miopatię oraz dla Kariny z Kalisza zmagającej się z choroba nowotworową – wyjaśnia. 

Sobuś mieszka w Józefowie – w gminie Chocz. Chłopiec zmaga się z ciężką chorobą. Trzylatek ma zdiagnozowaną genetyczną chorobę mięśni – miopatię SEPN1. Objawia się ona osłabieniem i zanikiem mięśni, co w konsekwencji prowadzi do niewydolności oddechowej, skoliozy, problemów z mową i poruszaniem się. Obecnie w Polsce jest tylko czwórka dzieci cierpiąca na miopatię SEPN1.

 

Wciąż trwają prace nad lekiem. – Dzięki wczesnej diagnozie i intensywnej rehabilitacji – Sobuś może samodzielnie chodzić, co uważamy za sukces. Może, to zabrzmi źle, ale jego pierwsze kroki to dla nas przełom w życiu, radość. Niestety, leczenie rehabilitacja, kosztuje i pochłania znaczną część naszego budżetu – informują bliscy Sobusia. Jego leczenie wsparte zostanie środkami zgromadzonymi właśnie dzięki rowerowej wyprawie. Podobnie będzie z Kariną z Kalisza, która zmaga się z nowotworem.  

Organizatorami wyjazdu charytatywnego dla Sobusia i Kariny są – Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych “Miłosierdzie” z prezesem Stanisławem Bronz oraz Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych Bastion w Kaliszu z prezesem Joanną Tomeczek.

Zbiórka pieniędzy odbywa się pod linkiem: https://www.zostananiolem.pl/campaigns/rowerowa-wyprawa-pomocowa/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ