Społeczne

Kaliszanie ponownie wyszli na ulice by bronić wolne media [zdjęcia, wideo]

2021-08-10 21:00:00 BK

10 sierpnia w miastach całej Polski oraz pod Sejmem RP obywatele stanęli wspólnie w obronie wolnych mediów i wolności słowa. Do protestów przyłączyli się również kaliszanie, którzy przyszli na ulicę Zamkową pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

 „Wolne media! Wolni ludzie! Wolna Polska!” to kolejne wydarzenie w obronie wolnych mediów i stacji TVN organizowane przez Komitet Obrony Demokracji w Kaliszu. Kaliszanie 10 sierpnia o godzinie 18:00 zebrali się na ulicy Zamkowej pod siedzibą PiS. Mieli ze sobą transparenty, logo stacji TVN a także flagi polskie i europejskie. 

Stacja TVN24 czeka na przedłużenie koncesji na nadawanie już od przeszło 17 miesięcy. 22 lipca sprawą zajęła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Rzeczniczka Rady przekazała, że podczas posiedzenia odbyły się dwa głosowania w sprawie koncesji dla stacji. Jedno dotyczyło przyznania, a drugie odmowy. Żadna z tych koncepcji nie zyskała większości. Nie ma do tej pory rozstrzygnięcia. 

Najbardziej prawdopodobne wydają się dwa scenariusze. Pierwszy to uzyskanie licencji na nadawanie, w którymś z krajów Unii Europejskiej, co automatycznie pozwoliłoby również na nadawanie w Polsce.

Drugie możliwe rozwiązanie, które pojawia się w przestrzeni medialnej, to przejście na koncesję siostrzanej stacji TVN24 BiS. To wymagałoby jednak dostosowania ramówki do wymogów założeń tej koncesji, czyli zwiększenia liczby materiałów o świecie i biznesie.

– Chcę zapewnić, że TVN 24 nie przestanie nadawać. Nadal będzie miejscem bezstronnej debaty publicznej, w którym nadal będzie można znaleźć codziennie wiarygodne i rzetelne informacje – zapewnił redaktor naczelny TVN24 Michał Samul.

Koncesja dla TVN24 wygasa 26 września.


Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ