Społeczne

Kaliszanie pójdą dziś na ul. Zamkową ze zniczami i kwiatami

2020-10-31 16:56:58 BK

31 października, o godzinie 18:30, odbędzie się kolejny protest, tym razem przeciwko zamkniętym przez rząd cmentarzom. Uczestnicy z kwiatami i zniczami zakupionymi u lokalnych kupców będą spacerować na ul. Zamkową.

fot. arch. MW
fot. arch. MW
- W mieście ptaszki ćwierkają, że możemy „podziękować” rządowi za piekło, które zgotowali nie tylko kobietom, ale i wszystkim Polakom! Plotki mówią, że jutro na ul. Zamkowej, około 18.30 na spacer wyjdą osoby, które nie mogą iść na cmentarz. Nie wiemy czy jest to prawda, ale warto się przejść i zobaczyć co się dzieje! - informują organizatorzy.
- Ludzie mówią, że na spacer zabierają ze sobą znicze i cmentarne kwiaty, by poczuć się jak na cmentarzu. W dodatku kupują je od ludzi, którzy zainwestowali w towar na Wszystkich Świętych, ale niestety zostali na lodzie. 
 
 
Organizatorami wydarzenia są Młodzi Demokraci w Kaliszu i Komitet Obrony Demokracji.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ