Kultura

Kaliszanie odwiedzają naukobus z Centrum Nauki Kopernik [zdjęcia, wideo]

2019-08-12 16:30:00 red.

Do Kalisza zawitał Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. To wielka gratka dla najmłodszych kaliszan, którzy mogą uczyć się przez dobrą zabawę.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Naukobus stacjonuje w budynku dworca PKP. Dziś jego tajemnice można odkrywać do godz. 18:00, a we wtorek od 10:00 od 14:00. Wystawa, która przyjechała Naukobusem, składa się z kilkunastu eksponatów przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. 

Model uczenia się, jaki oferowany jest w Naukobusie, stanowi uzupełnienie dla edukacji szkolnej. Nie brakuje także interaktywnych eksponatów. Trzeba ich dotknąć, coś w nich przestawić, coś wygiąć, a coś przełożyć. Dopiero po wejściu w interakcję z eksponatem ten zacznie działać. Aby przyjrzeć się prezentowanemu zjawisku, zwiedzający zmieniają się w naukowców, żeby metodą prób i błędów „odkryć” dane prawo nauki i zrozumieć, jak działa fragment rzeczywistości demonstrowany przez eksponat. Doświadczeni edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik służą pomocą, zachęcają do samodzielnego eksperymentowania, podpowiadają – ale nie pokazują drogi na skróty, ani nie odstraszają encyklopedycznym żargonem.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania "Naukobus", które finansowane jest ze wspólnego programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą "Nauka dla Ciebie".

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ