"Kaliszanie" - nowa seria wydawnicza

2011-02-20 17:02:55 [mz]

Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk otwiera 2011 rok nową serią wydawniczą. Na rynku księgarskim pojawiają się "Kaliszanie", a o bohaterach dwóch pierwszych tomów rozmawiano w miniony piątek w kaliskiej Bibliotece Głównej.

Serię książek poświęconych znanym kaliszanom otwierają tomy poświęcone Alfonsowi Parczewskiemu i Adamowi Chodyńskiemu. O ile życiorys pierwszego z nich, na potrzeby serii opisany przez Ewę Andrysiak, jest dość dobrze znany kaliszanom, o tyle nazwisko Adama Chodyńskiego większości mieszkańców nie mówi wiele. Biografią Chodyńskiego zajął się Krzysztof Walczak.
Takich - nieco już zapomnianych postaci - jest w historii miasta dużo więcej i dlatego KTPN zdecydował się na opracowanie serii książeczek poświęconych wybitnym kaliszanom. Dwie pierwsze to rzetelne, kompleksowe, bogato ilustrowane i napisane przystępnym językiem kompendium informacji. Takie też będą kolejne tytuły w serii.
Obie książki można kupić w Książnicy Pedagogicznej przy Nowym Świecie w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ