Polityka

Kaliszanie na Marszu Miliona Serc w Warszawie

2023-10-01 16:12:55 redakcja@calisia.pl

W niedzielę 1 października ulicami Warszawy przeszedł Marsz Miliona Serc, który został zorganizowany przez lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska jako wyraz wiary w lepszą przyszłość dla Polski. Do Warszawy pojechały też delegacje z Kalisza. W siedmiu autokarach byli mieszkańcy Kalisza oraz przedstawiciele i sympatycy KO, PO, KOD-u i Lewicy.  

Marsz Miliona Serc / fot. Calisia.pl
Marsz Miliona Serc / fot. Calisia.pl

- Było fantastycznie, atmosfera wspaniała, zjechali się ludzie z całej Polski, by pokazać jak ważne wybory są przed nami za 2 tygodnie. Milion osób było na pewno, może i więcej, bez żadnych incydentów. To ważne wydarzenie ma  mobilizować nas do ciężkiej pracy na 2 tygodnie przed wyborami - powiedziała nam posłanka Karolina Pawliczak, która pojechała dziś rano z mieszkańcami Kalisza jednym z siedmiu autokarów.

Z Kalisza na Marsz wyruszyli autokarami  o godz 6 rano, na miejscu w Warszawie byli około  godziny 10. Zdaniem Posłanki  Pawliczak wszystko było bardzo dobrze i sprawnie zorganizowane. Start w drogę powrotną około 17:30. Jak nam powiedziała Posłanka  - sama  zostaje w Warszawie, gdyż została zaproszona do programu w TVP Info.   

Do Warszawy pojechały także trzy autokary zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji, gdzie jeden był zasponsorował Senator Janusz Pęcherz,  dwa autokary z Platformy Obywatelskiej  z Mariuszem Witczakiem i Marzeną Wodzińską na czele, oraz jeden pod banderą Nowej Lewicy.  

To historyczne wydarzenie. Takie zrywy obywatelskie zawsze zwiastują porywy wiatru zmian. Takie wiatry historii zmieniają losy nie tylko kraju, ale i całej wspólnoty europejskiej. Wierzę, że za dwa tygodnie Polska będzie odnowiona. Uśmiechnięta, rozwojowa, zwycięska, która bez jadu pomsty rozliczy całe zło, które jej w ostatnich latach wyrządzono. Wrócimy na należne nam miejsce na mapie świata, a wszystkie problemy wewnętrzne będziemy krok po kroku systematycznie rozwiązywać - powiedział nam Poseł Mariusz Witczak.

 

Wspaniała atmosfera, uśmiechnięte twarze zarówno bardzo młodych, jak i bardzo dojrzałych. Na trasie w różnych miejscach kaliszanie, także uśmiechnięci i witający się serdecznie. Czuło się, że wszyscy tam obecni wierzą w zwycięstwo 15 października - powiedział nam Senator Janusz Pęcherz. 

Czuliśmy wspólnotę, spotkały się tam różne środowiska, my reprezentowaliśmy ludzi z sercem po lewej. Na marszu, byliśmy jednością, bez względu na barwy polityczne. Przecież nam wszystkim zależy na jednym - na zmianie obecnych rządów PiS. Po 15 października będziemy wspólnie budować nową Polskę - tolerancyjną, nowoczesną, otwartą i europejską dla wszystkich. Wracamy teraz z tą nadzieją - podsumowała dzisiejszy Marsz Aneta Joachimkowska - z Nowej Lewicy z Kalisza.


Nagranie  transmisji z Marszu Miliona Serc możecie obejrzeć >>>TUTAJ 

 

- To było jedno z tych wydarzeń, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Wspaniali, uśmiechnięci i życzliwi ludzie, zaangażowanie i tak przecież potrzebne poczucie wspólnoty, sprawczości i siły - to właśnie Marsz Miliona Serc. Szczególnie podziękowania dla mieszkańców Kalisza. Pojechało 7 zapełnionych po brzegi autokarów i wiele, wiele osób, które pojechały indywidualnie, z którymi miałem zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w Marszu - mówi po marszu Michał Witkowski, przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji w Kaliszu. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować