Społeczne

Kaliszanie kibicowali podczas finału Euro 2020! [zdjęcia, wideo]

2021-07-12 08:30:00 red.

Podczas finału Euro 2020, w którym zmierzyły się Włochu i Anglia, emocje sięgnęły zenitu. To był prawdziwy dreszczowiec. Kaliszanie kibicowali nie tylko przed telewizorami w domach ale też w strefie kibica na kaliskim rynku.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

To był fantastyczny finał mistrzostw Europy. Zwycięzców wyłoniły dopiero rzuty karne. Po ponad 50 latach na europejski tron wracają Włosi.

Gianluigi Donnarumma wielkim bohaterem Europy. Potężny bramkarz obronił dwa rzuty karne i dał reprezentacji Włoch wymarzony tytuł mistrza Europy. Dopiero drugi w historii. 
 
Włosi czekali na tytuł mistrza Europy od 1968 roku. W końcu udało się. W finale przeszli drogę przez mękę, ale pokonali na Wembley Anglików i trzeba przyznać, że na ten tytuł zasłużyli. Mieli oczywiście swoje momenty słabości, ale biorąc pod uwagę cały turniej, byli najlepszą drużyną Euro 2020.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ