Kaliszanie biegli we Wrocławiu

2012-09-21 17:46:00 Bartek

Edwin Kirui z Kenii zwyciężył w jubileuszowym, 30. Maratonie Wrocław. Bieg ukończyło blisko 4 tysiące osób, w tym kilkunastu kaliszan. Większość z nich to członkowie klubu Supermaraton Kalisz.

Hanna Kurzajczyk
Najlepiej spisał się Robert Rzepecki z Supermaratonu, który wynikiem 2:57:01 poprawił swój rekord życiowy i zajął trzecie miejsce w mocno obsadzonej kategorii wiekowej M45. W klasyfikacji generalnej był 71.
3793. Michał Wanat 5:40:03.
W większości są to zawodnicy Supermaratonu Kalisz. Poza Rzepeckim życiowe rekordy poprawili także Bartoszewski, Misztal, Pietrzyński,
Szymański i Lis. Dla Grzelaka, Pieczyńskiego i Wanata był to debiut w maratonie, natomiast Kurzajczyk startował już po raz 104.