Motoryzacja

Kalisz zakorkowany. Wojska Polskiego zgodnie z planem, Częstochowska z deklaracją przywrócenia ruchu dwukierunkowego do końca roku.

2021-09-22 10:00:00 red

Żeby przejechać przez Kalisz trzeba mieć dużo cierpliwości… Rozkopana ul. Częstochowska i ul. Nowy Świat oraz utrudnienia na rondzie Ptolemeusza, a także remont al. Wojska Polskiego od ul. Kościuszki do ul. Majkowskiej. Według informacji szefa kaliskich drogowców Krzysztofa Gałki prace na al. Wojska Polskiego idą zgodnie z planem, a wykonawca ul. Częstochowskiej zadeklarował zakończanie prac do końca tego roku.

fot. BK
fot. BK

Korki tworzą się w związku z przebudową al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Majkowskiej do ul. Kościuszki – Na al. Wojska Polskiego roboty idą w sposób właściwy. Umowny termin zakończenia tej inwestycji to 26 listopada. Najpierw remontowana jest lewa strona jezdni (patrząc od ul. Majkowskiej w stronę ul. Kościuszki) – myślę, że najpóźniej na początku października powinny być zakończone z tej strony prace i wtedy przeniesiemy się na drugą jezdnię – mówi dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Krzysztof Gałka. Częściowo przejezdne jest skrzyżowanie Majkowska – al. Wojska Polskiego i do tego cały ruch ciężarowy został przekierowany na ul. Podmiejską, Stanczukowskiego i Piłsudskiego.

Gorzej idą niestety roboty na ul. Częstochowskiej – Tutaj cały czas oczekujemy od wykonawcy większego zaangażowania. Było już kilka spotkań z wykonawcą. Liczymy na intensyfikację robót w tym miejscu. Na spotkaniu u prezydenta wykonawca zadeklarował, że do końca tego roku będzie przywrócony ruch dwukierunkowy na ul. Częstochowskiej i tego oczekujemy - mówi dyrektor ZDM Krzysztof Gałka. Zaraz obok na ul. Nowy Świat trwa „wpinanie” kanału deszczowego w istniejący kanał na rondzie Ptolemeusza – Oczywiście na samej ul. Nowy Świat są realizowane roboty z tym, że ona nie powoduje uciążliwości dla ruchu kołowego – dodaje dyrektor Gałka.

Aktualnie na rondzie Ptolemeusza zamknięty jest pas wewnętrzny – Planujemy wkrótce chwilowe przywrócenie całkowitego przejazdu na tym rondzie, natomiast po biegu Ptolemeusza (po 3 października) znowu „wejdziemy” na to rondo ponieważ będzie podłączany nowy kanał deszczowy wykonany na ul. Częstochowskiej – informuje K. Gałka.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ