Społeczne

Kalisz zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Pokazaliśmy ogromne serca [Dużo zdjęć, wideo]

2023-01-29 21:51:20 MW

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliszu. Już od wczesnych godzin porannych na ulicach pojawili się wolontariusze z puszkami, a po południu kaliszanie wypełnili Kalisz Arenę, gdzie czekały występy wokalne i taneczne, licytacje i oczywiście światełko do nieba.

fot. MW
fot. MW

Kaliszanie po raz kolejny pokazali, że mają ogromne serca i wielką chęć pomagania. Do kaliskiego sztabu zgłosiło się blisko 600 wolontariuszy, którzy pomimo zimna już od samego rana wędrowali po ulicach z charakterystycznymi puszkami. Na ich twarzach gościł uśmiech i mieli sporo pozytywnej energii. Wolontariuszami była młodzież, starsi ale też dzieci. 

Wolontariuszy z puszkami na terenie miasta mogliśmy spotkać do wieczora. Trwa liczenie zebranych pieniędzy. Aktualna (stan na 30.01.2023r. godz. 9.00) kwota zebrana przez wolontariuszy to 307 806 zł oraz 32 779 zł z eSkarbonki.

Wielki finał odbył się tradycyjnie już w Hali Arena gdzie od godziny 15:00 na kaliszan czekały występy wokalne, taneczne, koncerty zespołów.

 

Między występami charyzmatyczny, energetyczny i temperamenty Sławek Janelt w swoim stylu prowadził licytacje. Ma „gadane” więc z łatwością zachęcał do licytowania i podbijania kwoty. Kaliszanie pokazali hojne serca i wysoko licytowali.

Po raz kolejny Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wsparło stowarzyszenie Morsy Kalisz, którzy w swój ulubiony sposób zbierali pieniądze do puszki.

Tak wyglądało tegoroczne Światełko do nieba.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować