Kalisz w liczbach - urodzenia, zgony, śluby i rocznice

2012-01-14 12:10:37 USC Kalisz

W minionym roku urodziło się w naszym mieście 971 dzieci, a najpopularniejszymi imionami były Julia i Jakub. To tylko część statystyk podanych przez USC w Kaliszu.

Przełom roku to czas podsumowań. Wiele cennych informacji można uzyskać w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie mieszkańcy załatwiają tak ważne sprawy, jak zarejestrowanie nowo narodzonych dzieci, ślubów, separacji, rozwodów oraz zgonów.
W nowy rok Kalisz wszedł jako miasto liczące 102.315 stałych mieszkańców. Kolejne trzy tysiące osób przebywa w naszym mieście czasowo. W minionym roku urodziło się 971 kaliszan. Maluchy najczęściej otrzymywały imiona Julia i Jakub.
W 2011 roku naszemu miastu przybyło 971 mieszkańców - urodziło się 475 dziewczynek i 495 chłopców. Rodzice dla swych pociech najczęściej wybierali imiona: Julia, Lena, Maja, Oliwia, Amelia, Zuzanna, Wiktoria, Alicja i Gabriela. Dla chłopców: Jakub, Filip, Kacper, Wiktor, Szymon, Mateusz, Michał , Adam, Wojciech, Igor, Mikołaj.
Zmarło 1080 mieszkańców Kalisza.
W minionych dwunastu miesiącach zawarto 638 małżeństw, w tym 339 konkordatowych, 235 cywilnych oraz 64 za granicą. W tym samym czasie 276 par małżeńskich rozwiodło się, a wobec 18 orzeczono separację.
W grudniu 2011 roku setne urodziny świętowała pani Helena Kintzi.
Miłą tradycją są spotkania prezydenta Miasta Kalisza z małżonkami świętującymi złote gody. Jubilaci otrzymują odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie, które prezydent miasta wręcza w imieniu prezydenta RP. W minionym roku jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego świętowało 91 par. W pierwszym kwartale 2012 roku taką uroczystość przeżyje 35 par. Warto przypomnieć, że małżonkowie, którzy zawarli związek poza Kaliszem, a obecnie są mieszkańcami najstarszego z polskich miast, fakt zbliżania się złotych godów powinni zgłosić w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Równie niezwykłe są spotkania z kaliskimi stulatkami, do których prezydent miasta spieszy z gratulacjami. W ubiegłym roku odbyły się trzy takie uroczystości. 1 stycznia setny rok życia rozpoczęły kolejne trzy osoby.
W nowy rok Kalisz wszedł jako miasto liczące 102.315 mieszkańców. Zdecydowanie więcej jest kaliszanek - 54.978 – niż kaliszan 47.336.
Liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt czasowy – 3127.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ