Społeczne

Kalisz upamiętni 3. rocznicę śmierci Pawła Adamowicza

2022-01-14 09:00:00 red.

Serce świateł dla Pawła Adamowicza pojawi się 14 stycznia 2022 roku na Głównym Rynku w Kaliszu. To wydarzenie, którego celem jest upamiętnienie tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.

KOD Kalisz
KOD Kalisz

Serce świateł dla Pawła Adamowicza to ogólnopolska akcja, która odbędzie się w wielu miastach w Polsce, w tym w Kaliszu. Organizatorem wydarzenia jest Komitet Obrony Demokracji.

- W 3 rocznicę śmierci oddamy hołd zamordowanemu Prezydentowi Gdańska Piotrowi Adamowiczowi. Ułożymy na kaliskim Rynku z przyniesionych przez nas zniczy serce, jako świadectwo naszej o Nim pamięci - mówią organizatorzy.

Wydarzenie na Głównym Rynku w Kaliszu odbędzie się o godzinie 17:00. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/214913024177247

14 stycznia 2022 roku przypada 3. rocznica tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku, po tym, jak dzień wcześniej podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaatakowany nożem przez Stefana W. Wydarzyło się to tuż przed Światełkiem do Nieba na Targu Węglowym. Kiedy odliczanie się skończyło i rozbłysły zimne ognie, napastnik podbiegł do prezydenta Gdańska i zadał mu trzy ciosy nożem.

Adamowicz przeszedł w szpitalu pięciogodzinną operację; zmarł, nie odzyskując przytomności. Sekcja zwłok wykazała, że miał trzy głębokie rany – jedną w okolicy serca i dwie brzucha. Jeśli biegli orzekną, że Stefan W. był poczytalny w chwili zamachu, trafi przed sąd, a za zabójstwo grozi mu dożywotnie więzienie.

Adamowicz miał 53 lata, prezydentem miasta był od 20 lat. Jego pogrzeb odbył się 19 stycznia 2019 roku w gdańskiej Bazylice Mariackiej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ