Kalisz stara się o ponad 6 mln złotych dofinansowania na drogi

2019-04-17 11:00:00 red

Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie na remont dwóch dróg – ul. Kordeckiego oraz ul. Piwnonickiej. Kaliski samorząd stara się o dofinansowanie w wysokości 60 procent kosztów kwalifikowanych co stanowi ponad 6 mln złotych.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

- W październiku ubiegłego roku przyjęta została ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych. To rządowy program, który w ciągu 10 lat zakłada przeznaczenie 36 mld zł na poprawę stanu dróg powiatowych i gminnych. W marcu ogłoszono pierwszy nabór i Miasto Kalisz złożyło dwa wnioski na dwa zadania – tłumaczy Krzysztof Gałka z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Pierwszym jest realizowana już przebudowa ulicy Kordeckiego. Zadanie obejmuje odcinek między ulicami Zieloną i Częstochowską. W jego ramach powstanie nowa jezdnia, chodniki i zjazdy na posesje. Pojawią się zatoki autobusowe, ścieżka pieszo-rowerowa oraz energooszczędne oświetlenie. Prace mają zakończyć się do końca czerwca 2019 roku. Ich koszt to 7,67 mln zł. Miasto stara się o dofinansowanie w wysokości 4,2 mln.

Drugie zadanie, którego dotyczy wniosek, do rozbudowa ulicy Piwonickiej. Koszt jego realizacji określono na 3,4 mln zł, a Miasto Kalisz stara się o 2,05 mln. Prace obejmować będą odcinek o długości 655 metrów. W ramach inwestycji powstaną nowa jezdnia i chodniki, kanalizacja deszczowa, energooszczędne oświetlenie oraz 4 zatoki autobusowe. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie ulicy Piwonickiej z ulicami Zagorzynek i Sulisławicką.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ