Społeczne

Kalisz nie odwołuje Dnia Dziecka. 500 prezentów trafi do domów dziecka w południowej Wielkopolsce

2020-05-29 14:30:00 BK

1 czerwca dzieci będą świętowały. Co roku hucznie obchodziły Dzień Dziecka w Kaliszu podczas festynu w Parku Przyjaźni. Plany trochę się pokrzyżowały, ale nie oznacza to, że nie będzie prezentów!

fot. BK
fot. BK

Występy artystyczne, Miasteczko Rzemiosła, dmuchańce, pokazy strażackie, policja na motorach i wiele innych atrakcji - tak było podczas festynów z okazji Dnia Dziecka organizowanych w Kaliszu w Parku Przyjaźni. Tym razem z oczywistych przyczyn taka impreza nie odbędzie się, co nie oznacza, że nie będzie radości, zabawy i prezentów. Tak było rok temu - Całe rodziny bawiły się w Parku Przyjaźni [zdjęcia]

Samorząd Wojewodztwa Wielkopolskiego, Fundacja Nowa Nadzieja, a także Fundacja Odmrozić Serca przygotowali dla dzieci z domów dziecka z południowej Wielkopolski pół tysiąca prezentów!

- Sukces tej imprezy, a także to, że przyciągała wielu kaliszan to praca wielu organizacji, firm, darczyńców i ludzi o otwartych sercach. Mamy obecnie wyjątkową sytuację, kiedy pandemia zamroziła pewne działania. W marcu rozmawialiśmy o tym, że nie będzie dnia dziecka. Trzy tygodnie temu zdecydowałam, że jednak musimy coś zorganizować - mówi Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - W krótkim czasie przygotowaliśmy pół tysiąca prezentów dla domów dziecka z południowej Wielkopolski, począwszy od Kalisza, Liskowa, Jaranczewa, Pleszewa czy Ostrzeszowa.

Jedną z atrakcji będzie konkurs w Radio Centrum w Kaliszu. - Udział będą mogły wzięć dzieci w każdym wieku, bo każdy z nas jest dzieckiem. Zapraszamy wszystkich - mówi Marzena Wodzińska.

Wystarczy zadzwonić do radia i odpowiedzieć na proste pytanie związane z bajkami. Zgłaszać mogą się również rodzice czy dziadkowie i zdobyć prezenty dla swoich pociech.

- Pytania na konkurs układaliśmy osobiście, także mieliśmy przy tym wiele radości i wróciliśmy do dzieciństwa. Mam nadzieje, że całe rodziny będą bawić się tak dobrze jak my - mówi Piotr Tomankiewicz, prezes Fundacji Nowa Nadzieja.

- Imprezę organizujemy dla domów dziecka z południowej Wielkopolski. Ten rok jest szczególny i nie możemy zrobić imprezy na zewnątrz. Postanowiliśmy zjedoczyć się i zrobić paczkę dla dzieci. Miejmy nadzieję, że dzieci będą szczęśliwe - mówi Robert Mróz, prezes Fundacji Odmrozić Serca.

Marszałek Marzena Wodzińska nie zapomniała także o najmłodszych pacjentach kaliskiego „okrąglaka”, dlatego wspólnie z Radosławem Kołacińskim, Dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu przygotowali dla nich podarunki.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ