Społeczne

Kalisz na wynos

2021-06-24 12:00:00 UM Kalisz/Agnieszka Tomaszewska - Kancelaria Prezydenta Miasta

Miasto Kalisz wraz z Powiatem Kaliskim uruchomiły nowy portal, który ma wesprzeć lokalnych restauratorów. Mogą oni za pośrednictwem platformy kalisznawynos.pl oferować jedzenie na wynos, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

fot. UM Kalisz
fot. UM Kalisz

Liczba osób zamawiających jedzenie w sieci rośnie lawinowo. Warunki pandemiczne tylko przyspieszyły ten proces. Popularne portale internetowe, przez które można zamówić jedzenie, pobierają jednak od restauratorów prowizję.

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej wyszła więc z inicjatywą organizacji bezpłatnych dla restauratorów serwisów, skupiających w jednym miejscu oferty restauracji, w których można zamówić jedzenie z odbiorem własnym i na dowóz. Pierwsze lokalne serwisy już działają (np. poznannawynos.pl, elblagnawynos.pl). Również władze Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego odpowiedziały pozytywnie na inicjatywę, która wspiera restauratorów.

W przypadku kalisznawynos.pl zarówno dodanie restauracji, jak i korzystanie z tej platformy, będzie darmowe. Wystarczy zarejestrować się jako nowy użytkownik i dodać lokal. Również logotypy i zdjęcia potraw restauratorzy będą mogli dodawać do menu samodzielnie. Oferta na portalu będzie podzielona wg kategorii produktowych (potrawy i rodzaje kuchni), bez podziału na rodzaje lokali.

By wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, Miasto Kalisz oraz Powiat Kaliski przejmą koszty, które wiążą się z uruchomieniem strony kalisznawynos.pl oraz koordynację związanych z tym działań.

Serwis został stworzony tak, by umożliwić użytkownikom wygodne oraz intuicyjne korzystanie. Automatycznie wskaże te lokale, które znajdują się najbliżej miejsca zamieszkania. Preferowane będą lokale udostępniające opcję zamówienia on-line lub planujące wprowadzenie takiej opcji w najbliższym czasie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ