Społeczne

"Kalisz dla Ziemi - edukacja ekologiczna mieszkańców Kalisza" - rozstrzygnięcie konkursów

2021-11-18 08:00:00 Kancelaria Prezydenta Miasta

Uczniowie kaliskich szkół wzięli udział w dwóch konkursach, które odbyły się w ramach przedsięwzięcia "Kalisz dla Ziemi - edukacja mieszkańców Kalisza". Podczas uroczystego podsumowania konkursów wiceprezydent Grzegorz Kulawinek wraz naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Pawłem Bąkowskim wręczyli nagrody i dyplomy za zajęte miejsca.

KPM
KPM

- Cieszę się, że mogę nagrodzić takie prace. Bardzo ważna jest świadomość ekologiczna i nasz udział w dbaniu o środowisko. Jestem dumny z młodzieży i dzieci, które biorą udział w takich konkursach - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

W konkursie plastycznym pn.: "Kalisz dla Ziemi - edukacja ekologiczna mieszkańców Kalisza" wzięło udział 47 kaliskich szkół i przedszkoli, w tym 54 uczniów. Celem konkursu była edukacja w zakresie ograniczenia niskiej emisji, korzystanie z zasobów wodnych w odpowiedzialny sposób, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko i segregację odpadów.

I miejsce zajęła uczennica Justyna Nawrotkiewicz z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu,
II miejsce otrzymał Wiktor Król z Przedszkola Integracyjnego Sióstr Felicjanek,
III miejsce otrzymała Eliza Grzywacz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.

Drugi konkurs pt.: "Zbieramy makulaturę" skierowany był dla uczniów szkół podstawowych z klas 1-3 z terenu Miasta Kalisza. Przedmiotem konkursu była zbiórka makulatury, na terenie zgłoszonych do konkursu placówek w terminie od 5 października do 25 października br. W konkursie wzięło udział 18 szkół podstawowych. Łącznie uczestnicy zebrali ponad 10 ton makulatury.

I miejsce - nagrodę główną w postaci 3 tablic edukacyjnych w stelażu drewnianym na tzw. ścieżkę przyrodniczą otrzymuje Szkoła Podstawowa Nr 12, zebrano 1360 kg makulatury.
II miejsce - nagroda w postaci książek edukacyjnych o tematyce ekologicznej, gry planszowe do świetlic szkolnych otrzymuje Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1, zebrano 900 kg makulatury.
III miejsce - nagroda w postaci książek edukacyjnych o tematyce ekologicznej, gry planszowe do świetlic szkolnych otrzymuje Szkoła Podstawowa Nr 16, zebrano 880 kg makulatury.

Przedsięwzięcie zostało współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, realizowane przez Miasto Kalisz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ