Kalisz dla Kariny. Wspieramy ją w walce z rakiem [Wideo]

2019-03-25 11:38:00 redakcja

Dziennikarze i sportowcy wiele razy włączali się do akcji charytatywnych. Inicjują i wspierają pomoc innym. Nie może być inaczej gdy na poważną chorobę zapada osoba nam bliska. Bliska nie tylko dziennikarzom, bo przez lata jej pracy Karinę Zacharę poznały tysiące kaliszan. Karina, zawsze uśmiechnięta i pełna życia, dziś walczy o to życie z nowotworem, który niespodziewanie zaatakował jej ciało. Siły do walki i wiary w zwycięstwo jej nie brakuje. Ale choroba rujnuje nie tylko organizm Kariny, ale i budżet całej rodziny. Nie możemy bezczynnie patrzeć. Pomagamy.

Życzliwa, oddana pracy i rodzinie, energiczna i zawsze uśmiechnięta. Taka jest Karina Zachara. Potwierdzi to każdy, kto miał z nią jakąkolwiek styczność. A takich ludzi są tysiące, bo Karina od 20 lat związana jest z kaliskim dziennikarstwem, sportem i mediami.

Informacje o jej poważnej chorobie były szokiem dla jej rodziny, przyjaciół i znajomych. Karina nigdy na nic nie narzekała, nie uskarżała się. Tak jest też w tym przypadku. Nawet w starciu z nowotworem, który ją zaatakował nie brak w niej siły do walki i wiary w wygraną.

Rak rujnuje nie tylko zdrowie
Karina przechodzi w tej chwili skomplikowane leczenie. Jest pod opieką najlepszych specjalistów. Jednak rak rujnuje nie tylko jej zdrowie, ale i rodzinny budżet. Dlatego osoby z nią związane, z różnych środowisk, bo są to i dziennikarze, sportowcy i samorządowcy organizują zbiórkę pieniężną i kilka wydarzeń, które mają wspomóc Karinę i jej rodzinę. Nie tylko finansowo, ale i duchowo. Przyjaciele i znajomi Kariny nagrali dla niej spot, którym chcą dodać jej otuchy i wsparcia. W nagraniu występują przedstawiciele różnych środowisk, ale łączy ich jedno: Karina.
Akcje pomocową koordynuje fundacja Klucz. Wpłat na rzecz wsparcia leczenia Kariny można dokonywać przez serwis pomagam.pl gdzie fundacja zarejestrowała zbiórkę:
https://pomagam.pl/kaliszdlakariny

„Dziennikarze vs. Samorządowcy”
Ale na tym nie koniec. Dziennikarze, wolontariusze i samorządowcy organizują charytatywny mecz siatkówki dla Kariny „Dziennikarze vs. Samorządowcy”.

Mecz odbędzie się w hali Arena w sobotę, 30 marca o 16.00. Wiadomo, że na parkiecie zobaczymy m.in. prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego, radnych miejskich i dziennikarzy kilku redakcji. Tuż po meczu będą licytacje na rzecz Kariny, a o 17.45 w tym samym miejscu rozegrany zostanie mecz Ligii Siatkówki Kobiet Energa MKS Kalisz kontra E.Leclerc Radomka Radom. Siatkarki dedykują ten mecz Karinie.

„Gramy dla Kariny”
Karina od lat związana jest ze sportem i MKS Kalisz, dlatego sportowcy włączają się do pomocy i ze światowym rozmachem. W piątek, 5 kwietnia ściągają do Opatówka największe gwiazdy światowej siatkówki. Specjalnie dla Kariny w meczu „Gramy dla Kariny” zmierzą się ONICO Warszawa i ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Mecz organizuje MKS Kalisz i fundacja Klucz, a dochód ze sprzedaży biletów – cegiełek wspomogą leczenie Kariny Zachary.

Start meczu o godz. 16.00 w Hali Sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku. Na parkiecie pojawi się kilku mistrzów świata, takich jak: Bartosz Kurek, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek, Bartosz Kwolek, Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, Kamil Szymura oraz wielu innych wspaniałych siatkarzy.

Sprzedaż biletów w kwocie 50 zł rusza już od 26 marca w biurze MKS Kalisz. Firmy czy instytucje mogą kupować bilety w większych pakietach i traktować je jako np. prezent dla swoich pracowników.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ