Kalisz będzie bił rekord tańczących hip hop!

2019-06-11 11:30:00 red.

Już 15 czerwca w Kaliszu podjęta zostanie próba pobicia Rekordu Polski w ilości tańczących taniec hip hop.

Z tej okazji przyjechać ma do Kalisza ponad 400 tancerzy, a także szkoły kaliskie, takie jak Sieraszewski Dance Studio czy Fabryka Tańca Różańscy, którzy wspierają przy okazji taneczną stronę organizacyjną projektu. W imprezie udział wezmą także zwycięzca, a później juror programu “You Can Dance” Maciej “Gleba” Florek, który poprowadzi poprzedzający bicie rekordu turniej tańca o puchar CarNetu z nagrodą finansową ufundowaną przez kaliską wypożyczalnię samochodów, znany m.in. z 13 posterunku aktor Paweł Burczyk, który zaangażowany został w prowadzenie bicia rekordu, Misiek Koterski czy Robert Żołędziewski, który z kolei poprowadzi charytatywną licytację w trakcie imprezy, gdzie będzie można wejść w posiadanie m.in. oryginalnego krawatu Julio Iglesiasa z jego własnoręcznym podpisem, a z którego zyski przeznaczone zostaną na rzecz Zoi i Mai – dwóch podopiecznych fundacji Bread of Life. W rolę jurorów turnieju “Wielka Bitwa Kaliska” wcielą się znani z programu “You Can Dance” Maciej Strzyż oraz Klaudia “Kika” Olszewska, natomiast muzycznie imprezę nakręci DJ Sok. Prócz polskich tancerzy i aktorów w promocję wydarzenia zaangażowała się również amerykańska aktorka, znana z serialu Beverly Hills 90210 oraz z głównych rol w kultowej serii filmów o Laleczce Chucki – Christina Elise McCarthy. Hollywoodzka gwiazda zachęca do udziału w imprezie poprzez film, który nagrała na swój instagram, a który obejrzeć można pod niniejszym linkiem: www.facebook.com/PomaganieJestTrendy/videos/349886828976875/

Oficjalnie wiemy już na podstawie liczby zgłoszonych uczestników, że rekord pobijemy przynajmniej trzykrotnie, dużą rolę odgrywają tu kaliskie kluby Fabryka Tańca Różański i Sieraszewski Dance Studio, które udzieliły nam wsparcia. Zapraszamy jednak pozostałe kaliskie szkoły oraz wszystkich mieszkańców, by na ostatnim zakręcie do nas dołączali, dzięki czemu będziemy mieć szansę, że już w pierwszej edycji imprezy pobijemy nie tylko Rekord Polski, a od razu Rekord Guinnessa, na co bardzo liczymy. Każdy może to zrobić, ponieważ przygotowany przez szkołę Sieraszewski układ jest prosty, a Fabryka Tańca Różański organizuje w tym tygodniu dodatkowe zajęcia umożliwiające nauczenie się układu przez wszystkich – wyjaśnia prezes fundacji Pomaganie Jest Trendy.

Układ został nagrany także przez grupę SDS na video i można nauczyć się go wzrokowo na stronie wydarzenia, gdzie również zawarty został plan imprezy: www.facebook.com/events/586780455133682/, nadto zainteresowani Kaliszanie mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach, gdzie szybko nauczą się obowiązującego 15 czerwca układu, a które odbędą się w ostatnim tygodniu dwukrotnie organizowane przez Fabrykę Tańca Różańscy (m.in. w środę po 18).

Organizatorem imprezy jest kaliska fundacja Pomaganie Jest Trendy we współpracy z Miastem Kalisz oraz fundacją Bread of Life i kaliskimi klubami tanecznymi. W trakcie imprezy uruchomiony zostanie także fundacyjny, mobilny “BabuShop”, w którym będzie można nabywać zdrowe produkty z Duszkiem Babu oraz produkty z zawartością CBD, z których zyski również przeznaczone zostaną po komisyjnym ich wyliczeniu na rzecz wspomnianych dziewczynek. W stoisku będzie także można uzyskać informację nt. pomocy prawnej dla osób poszkodowanych w wypadkach.

Do relacjonowania imprezy zaproszone zostały media lokalne oraz ogólnopolskie m.in. Dzień Dobry TVN, Telewizja Polska czy Polsat News.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ