Edukacja

Kaliskie licea i technika w rankingu Perspektywy. III LO na 13. miejscu w Wielkopolsce

2022-01-12 11:30:00 BK

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce: zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (najlepsze technikum). Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

zdjęcie ilustracyjne III LO Kalisz
zdjęcie ilustracyjne III LO Kalisz

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu uplasowało się na 13. miejscu w Wielkopolsce. 40. miejsce zajęło II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu. Na 44. miejscu znalazło się I LO.

Ranking Wielkopolska: https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-wielkopolski

W rankingu techników w Wielkopolsce na 16. miejscu znalazło się Tech. Bud. Fortepianów im. G. A. Fibigera. Na 50. pozycji uplasowało się Technikum nr 6 (ZSG-H im. Janka Bytnara Rudego), na 65. Technikum nr 2 Im. gen. Mieczysława Smorawińskiego, na 86. Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana, 102. Technikum im. Św. Józefa, 105. Technikum Bud.-Elektr. im. Kazimierza Wielkiego.

https://2022.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-wielkopolski

W rankingu liceów ogólnopolskich 2022 III LO zajęło 153 miejsce. W tym samym rankingu, na 461. pozycji znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, zdobywając srebro, a na 481. miejscu I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, ze srebrnym znakiem jakości.

https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-liceow

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w 2021 zajęło 116. miejsce w „Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021”, zdobywając złoty znak jakości. W tym samym rankingu, na 492. pozycji znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, zdobywając srebro, a na 826. miejscu I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, z brązowym znakiem jakości.

W rankingu głównym techników 2022 192. pozycję zajęło Technikum Budowy Fortepianów  im. G. A. Fibigera. W ub.r. uplasowało się na 251. miejscu, zdobywając srebro.

https://2022.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-technikow

III LO zajęło 167. miejsce w rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących. 

https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-maturalny-liceow

Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana w Kaliszu uplasowało się na 171. miejscu w rankingu maturalnym techników.

https://2022.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-maturalny-technikow


Placówki oceniane były w dwóch głównych kategoriach - „Ranking Liceów Ogólnokształcących” i „Ranking Techników” oraz w trzech ogólnopolskich dodatkowych - „Ranking Maturalnych Liceów Ogólnokształcących”, „Ranking Maturalnych Techników” i „Ranking Szkół Olimpijskich”.

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

– Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacja – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji. W Rankingu Liceów i Techników korzystamy wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO).

– Od marca 2020 roku polskie szkoły znalazły się w nieznanej dotąd sytuacji – podkreśla prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej, przewodnicząca Kapituły Rankingu. – Zdecydowana większość szkół w Polsce nie była przygotowana na tak dużą i przeprowadzoną w bardzo krótkim okresie zmianę. Nauczyciele i uczniowie zrealizowali przyśpieszony kurs kształcenia zdalnego, co w dłuższej perspektywie może przynieść polskiej szkole korzyści. To, co przez wiele lat wydawało się być niemożliwe, stało się faktem w kilka miesięcy.

Odbiorcy Rankingu Liceów i Techników mogą czerpać informacje z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 i Rankingu Techników 2022 oraz z trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2022Rankingu Maturalnego Techników 2022 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2022. Publikujemy również rankingi wojewódzkie.

https://licea.perspektywy.pl
https://technika.perspektywy.pl

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować