Edukacja

Kaliskie licea i technika w rankingu Perspektywy. III LO na 13. miejscu w Wielkopolsce

2022-01-12 11:30:00 BK

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce: zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (najlepsze technikum). Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

zdjęcie ilustracyjne III LO Kalisz
zdjęcie ilustracyjne III LO Kalisz

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu uplasowało się na 13. miejscu w Wielkopolsce. 40. miejsce zajęło II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu. Na 44. miejscu znalazło się I LO.

Ranking Wielkopolska: https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-wielkopolski

W rankingu techników w Wielkopolsce na 16. miejscu znalazło się Tech. Bud. Fortepianów im. G. A. Fibigera. Na 50. pozycji uplasowało się Technikum nr 6 (ZSG-H im. Janka Bytnara Rudego), na 65. Technikum nr 2 Im. gen. Mieczysława Smorawińskiego, na 86. Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana, 102. Technikum im. Św. Józefa, 105. Technikum Bud.-Elektr. im. Kazimierza Wielkiego.

https://2022.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-wielkopolski

W rankingu liceów ogólnopolskich 2022 III LO zajęło 153 miejsce. W tym samym rankingu, na 461. pozycji znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, zdobywając srebro, a na 481. miejscu I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, ze srebrnym znakiem jakości.

https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-liceow

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w 2021 zajęło 116. miejsce w „Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021”, zdobywając złoty znak jakości. W tym samym rankingu, na 492. pozycji znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, zdobywając srebro, a na 826. miejscu I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, z brązowym znakiem jakości.

W rankingu głównym techników 2022 192. pozycję zajęło Technikum Budowy Fortepianów  im. G. A. Fibigera. W ub.r. uplasowało się na 251. miejscu, zdobywając srebro.

https://2022.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-technikow

III LO zajęło 167. miejsce w rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących. 

https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-maturalny-liceow

Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana w Kaliszu uplasowało się na 171. miejscu w rankingu maturalnym techników.

https://2022.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-maturalny-technikow


Placówki oceniane były w dwóch głównych kategoriach - „Ranking Liceów Ogólnokształcących” i „Ranking Techników” oraz w trzech ogólnopolskich dodatkowych - „Ranking Maturalnych Liceów Ogólnokształcących”, „Ranking Maturalnych Techników” i „Ranking Szkół Olimpijskich”.

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

– Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacja – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji. W Rankingu Liceów i Techników korzystamy wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO).

– Od marca 2020 roku polskie szkoły znalazły się w nieznanej dotąd sytuacji – podkreśla prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej, przewodnicząca Kapituły Rankingu. – Zdecydowana większość szkół w Polsce nie była przygotowana na tak dużą i przeprowadzoną w bardzo krótkim okresie zmianę. Nauczyciele i uczniowie zrealizowali przyśpieszony kurs kształcenia zdalnego, co w dłuższej perspektywie może przynieść polskiej szkole korzyści. To, co przez wiele lat wydawało się być niemożliwe, stało się faktem w kilka miesięcy.

Odbiorcy Rankingu Liceów i Techników mogą czerpać informacje z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 i Rankingu Techników 2022 oraz z trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2022Rankingu Maturalnego Techników 2022 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2022. Publikujemy również rankingi wojewódzkie.

https://licea.perspektywy.pl
https://technika.perspektywy.pl

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ