Sport

Kaliskie juniorki Mistrzyniami Polski w siatkówce! [Dużo zdjęć]

2020-07-05 14:30:00 red

Zdecydowane zwycięstwo 3:0 (25:16,25:15,25:15) nad GKS Wieżyca 2011 Stężyca dało zawodniczkom Energa MKS SMS Kalisz Mistrzostwo Polski. MVP finału została Martyna Czyrniańska. Brązowy medal podczas zawodów zdobyły siatkarki Enea Energetyk Poznań. MVP całego turnieju została kaliska zawodniczka Paulina Damaske. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z finałowego meczu.

fot. MW
fot. MW

Większość meczu finałowego o Mistrzostwo Polski Juniorek kaliszanki kontrolowały grę. W pierwszym secie kaliszanki dobrze broniły i wykorzystywały kontrataki. W połowie seta drużyna ze Stężycy zniwelowała stratę do 3 punktów, ale znakomicie w ataku spisywała się Martyna Czyrniańska. Set zakończył się zwycięstwem Energa MKS SMS 25:16.

Drugi set był bardziej wyrównany. Do stanu 14:14 żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalkom. Od tego momentu serią dobrych zagrywek popisała się Julia Papszun, a następnie Martyna Czyrniańska, która ostatecznie wygraną 25:15 przypieczętowała asem serwisowym.

Trzeci set to znowu dominacja kaliszanek, do połowy seta utrzymywała się 6-5 punktowa przewaga wypracowana na początku seta. Ostatnia część meczu finałowego zakończyła się wynikiem 25:15.

Nagrody i medale wręczali m.in. minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, poseł Jan Dziedziczak i prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

Końcowa klasyfikacja drużyn MP juniorek - Kalisz 2020:

1. Energa MKS SMS Kalisz

2. GKS Wieżyca 2011 Stężyca

3. Enea Energetyk Poznań

4. Łaskovia Łask

5. ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź

6. LTS Legionovia Leginowo

7. UKS Chemik SMS Olsztyn

8. Elite Volley Kraków

 

Nagrody indywidualne MP juniorek – Kalisz 2020

Najlepsza atakująca: Julia Orzoł - GKS Wieżyca 2011 Stężyca

Najlepsza środkowa: Dominika Pierzchała - Energa MKS SMS Kalisz

Najlepsza rozgrywająca: Oliwia Poreda - Energa MKS SMS Kalisz

najlepsza przyjmująca: Martyna Borowczak - Enea Energetyk Poznań

Najlepsza libero: Ada Filipowicz - Łaskovia Łask

MVP: Paulina Damaske - Energa MKS SMS Kalisz

 

Nagrody z Programu Red Bull – "Siatkarskie Skrzydła"

Najlepsza atakująca: Gabriela Lendzioszek - GKS Wieżyca 2011 Stężyca

Najlepsza blokująca: Wiktoria Kubryn - Łaskovia Łask

Najlepsza rozgrywająca: Katarzyna Partyka - GKS Wieżyca 2011 Stężyca

Najlepsza przyjmująca: Natalia Ciesielska - Energa MKS SMS Kalisz

Najlepsza libero: Ada Filipowicz - Łaskovia Łask

MVP: Paulina Damaske - Energa MKS SMS Kalisz

 

Skład Mistrzyń Polski Juniorek 2019/20 Energa MKS SMS Kalisz (numer, imię i nazwisko):

5 Natalia Ciesielska

9 Paulina Damaske

13 Dominika Pierzchała

14 Patrycja Łagida

15 Martyna Czyrniańska

16 Julia Mazur

17 Weronika Dutkiewicz

18 Julia Papszun

19 Martyna Łabuz

36 Klara Kempfi

43 Julia Szczurowska

70 Oliwia Poreda

77 Marta Budnik

97 Karolina Natanek

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ