Kaliskie juniorki Mistrzyniami Polski w siatkówce! [Dużo zdjęć]

2020-07-05 14:30:00 red

Zdecydowane zwycięstwo 3:0 (25:16,25:15,25:15) nad GKS Wieżyca 2011 Stężyca dało zawodniczkom Energa MKS SMS Kalisz Mistrzostwo Polski. MVP finału została Martyna Czyrniańska. Brązowy medal podczas zawodów zdobyły siatkarki Enea Energetyk Poznań. MVP całego turnieju została kaliska zawodniczka Paulina Damaske. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z finałowego meczu.

Większość meczu finałowego o Mistrzostwo Polski Juniorek kaliszanki kontrolowały grę. W pierwszym secie kaliszanki dobrze broniły i wykorzystywały kontrataki. W połowie seta drużyna ze Stężycy zniwelowała stratę do 3 punktów, ale znakomicie w ataku spisywała się Martyna Czyrniańska. Set zakończył się zwycięstwem Energa MKS SMS 25:16.

Drugi set był bardziej wyrównany. Do stanu 14:14 żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalkom. Od tego momentu serią dobrych zagrywek popisała się Julia Papszun, a następnie Martyna Czyrniańska, która ostatecznie wygraną 25:15 przypieczętowała asem serwisowym.

Trzeci set to znowu dominacja kaliszanek, do połowy seta utrzymywała się 6-5 punktowa przewaga wypracowana na początku seta. Ostatnia część meczu finałowego zakończyła się wynikiem 25:15.

Nagrody i medale wręczali m.in. minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, poseł Jan Dziedziczak i prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

MVP: Paulina Damaske - Energa MKS SMS Kalisz

Nagrody z Programu Red Bull – "Siatkarskie Skrzydła"

Najlepsza atakująca: Gabriela Lendzioszek - GKS Wieżyca 2011 Stężyca

Najlepsza blokująca: Wiktoria Kubryn - Łaskovia Łask

Najlepsza rozgrywająca: Katarzyna Partyka - GKS Wieżyca 2011 Stężyca

Najlepsza przyjmująca: Natalia Ciesielska - Energa MKS SMS Kalisz

Skład Mistrzyń Polski Juniorek 2019/20 Energa MKS SMS Kalisz (numer, imię i nazwisko):