Kaliskie Forum Organowe XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

2020-09-08 12:08:10 red za WKST

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

4 października o godz. 18.00 (I koncert) i 25 października o godz. 18.00 (II koncert) w Rzymskokatolickiej Parafii Ordynariatu Polowego p.w.św. Wojciecha i Stanisława w Kaliszu przy ul. Kolegialnej 2 odbędą się koncerty XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Organizatorem Forum jest Uniwersyteckie Stowarzyszenie na rzecz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu "Artem Docendi".

fot. WKST
fot. WKST

W czasie pierwszego koncertu, 4 października usłyszymy Sylwię Gorajek - sopran, Marka Stefańskiego - organy. Słowo o muzyce - Katarzyna Piątkowska-Pinczewska. W programie: Mikołaj z Krakowa, M.J.Żebrowski,C.Saint-Saëns, J.S.Bach, G Fauré, C.Gounod, F. Schubert, M.Surzyński.

W czasie drugiego koncertu usłyszymy Andrzeja Chorosińskiego - organy oraz Michała Chorosińskiego - recytacje. Słowo o muzyce - Katarzyna Piątkowska-Pinczewska. W związku z 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II w programie: J.Paweł II, J.S.Bach, F. Chopin, F. Mendelssohn Bartholdy, M. Surzyński.

Partnerami koncertu są Wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu oraz Parafia Ordynariatu Polowego p.w.św. Wojciecha i Stanisława w Kaliszu.

Wstęp na koncerty wolny.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ