Motoryzacja

Kaliskie drogi jak szwajcarski ser, ale ruszają naprawy. Kto uszkodzi samochód, temu zapłaci firma odpowiedzialna za remont nawierzchni

2021-02-22 14:30:00 B. Krawczyk

Po mroźnych tygodniach na kaliskich drogach pojawiło się sporo okazałych dziur. Wjeżdżając w niektóre z nich można nawet uszkodzić sobie koło. W wielu miejscach są one zabezpieczone. Naprawy ulic zostały już zlecone przez Zarząd Dróg Miejskich zewnętrznej firmie.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Babina, 3 Maja, Bankowa, Aleja Wojska Polskiego, Podmiejska, Częstochowska - to tylko niektóre z kaliskich ulic, na których pojawiły się ubytki w nawierzchni, a nawet dość głębokie dziury. To efekt silnych mrozów, które nas nawiedziły w tym roku. Kierowcy muszą się na jakiś czas wykazać refleksem i dobrze omijać najtrudniejsze przeszkody. Warto wypatrywać biało-czerwonych pachołków, które zabezpieczają te niepokojące ubytki w jezdni.

Zarząd Dróg Miejskich przeprowadził już przegląd kaliskich ulic i zlecone zostały prace naprawcze. - W tej chwili mamy warunki pogodowe, które umożliwiają przeprowadzenie tych prac naprawczych. Przez Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzane są przeglądy dróg. Wiemy gdzie wystąpiły uszkodzenia nawierzchni. Udzielone zostało zlecenie firmie, z którą mamy zawartą umowę na remont nawierzchni bitumicznych - informuje Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. - Monitorujemy postęp prac prowadzonych prze tą firmę. Nie do końca jesteśmy zadowoleni z tej pracy. Będziemy podejmować wszelkie działania aby postęp tych prac był właściwy. Muszą pracować co najmniej 2 brygady na terenie miasta Kalisza.

Co ciekawe, jeżeli kierowca uszkodzi sobie pojazd, wjeżdżając w dziurę, która miała być naprawiona przez firmę remontową, będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie od tej firmy właśnie. - Wszelkie uszkodzenia pojazdów, które się pojawiają, w odniesieniu do miejsc, w których firma została zobowiązana dokonać naprawy, bądź zabezpieczenia miejsca, kierowane będą do ubezpieczyciela firmy remontowe - wyjaśnia dyrektor ZDM.

Uszkodzenia auta należy zgłaszać do Zarządu Dróg Miejskich. Na jakich ulicach jeszcze według obserwacji ZDM pojawiły się ubytki w jezdni?

- Uszkodzenia są na Alei Wojska Polskiego, na nieremontowanych odcinkach, ulicy Dobrzeckiej, Bursztynowej, Zachodniej, na Moście Trybunalskim. Jest kilkanaście takich ulic. Na ulicach w wielu miejscach ustawione są pachołki, które ostrzegają kierowcę, że jest ubytek w jezdni i żeby zachować ostrożność - mówi Krzysztof Gałka.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ