Kultura

Kaliski trębacz doceniony w Lublinie

2022-08-17 13:00:00 UM Kalisz

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 15 sierpnia w Lublinie, odbył się Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich. W tym roku, z balkonu Trybunału Koronnego, zaprezentowano 26 sygnałów. Wśród nich - jak co roku - zabrzmiał hejnał Kalisza. Nasze miasto, na tej cenionej w środowisku imprezie, reprezentował Marcin Wieczorek.

WKST
WKST

Tegoroczna edycja była wyjątkowa. XXVIII Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich został bowiem zadedykowany Niepodległej Ukrainie. W związku z tym, na placu koronnym, tuż po hymnie Polski, zabrzmiał hymn naszych sąsiadów. Wśród honorowych gości nie zabrakło reprezentantów tego kraju - Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie oraz ukraińskiego akordeonisty Yevhenia Hopko. 

Dla naszego miasta był to również Przegląd szczególny. Podczas oficjalnego spotkania uczestników z Wojewodą Lubelskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Prezydentem Miasta Lublin i Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie, w Trybunale Koronnym, przedstawiciel Kalisza - Marcin Wieczorek uhonorowany został Medalem Prezydenta Miasta Lublin za wkład w utrwalanie polskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego. Wyjazd naszego trębacza sfinansowany został ze środków Miasta.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować