Społeczne

Kaliski szpital otrzyma blisko 7 milionów złotych na modernizację oddziału zakaźnego

2022-07-29 09:06:31 red za fb/Szpital Kalisz

Prawie 7 milionów złotych na remont oddziału Chorób Zakaźnych otrzyma szpital w Kaliszu. Pieniądze pochodzą z funduszy Ministerstwa Zdrowia. Kaliski projekt, wraz z placówkami z Radomska oraz Bolesławca, został najlepiej oceniony.

fot. fb/Szpital Kalisz
fot. fb/Szpital Kalisz

"Dostosowanie infrastruktury i wyposażenia Oddziału Chorób Zakaźnych WSZ im. Ludwika Perzyny w Kaliszu do aktualnych potrzeb epidemicznych, z uwzględnieniem efektywności realizowanych świadczeń w warunkach kryzysowych wywołanych pandemią COVID-19" tak dokładnie brzmi zadanie na które kaliski szpital otrzyma blisko 7 milionów złotych z Ministerstwa Zdrowia.

- Ogromnie się cieszę, że nasze starania przyniosły wymierne efekty i wymagający pilnej modernizacji oddział zakaźny przy Toruńskiej zostanie odpowiednio wyremontowany i wyposażony zgodnie z nowoczesnymi wymaganiami, co zdecydowanie poprawi warunki leczenia Pacjentów i komfort pracy naszego Personelu – mówi dyrektor kaliskiego szpitala Radosław Kołaciński - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom szpitala zaangażowanym w opracowanie wniosku, a także osobom, które wspierały nas w staraniach o dofinansowanie. Teraz czekamy na podpisanie umowy i możemy rozpoczynać procedury związane z przygotowaniem modernizacji - dodaje.

Roboty budowlane na oddziale zakaźnym obejmują przebudowę wnętrza, roboty wykończeniowe, roboty instalacyjne sanitarne i elektryczne oraz teletechniczne, modernizację układu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i zainstalowaniem klimatyzacji miejscowej, docieplenie budynku wraz z piwnicami, likwidację zjazdu do piwnicy wraz z zasypaniem kanałów doświetlających okalających budynek, wykonanie instalacji źródła energii odnawialnej w postaci baterii ogniw fotowoltaicznych. Dofinansowanie obejmie również zakup sprzętu medycznego - w tym m.in. aparaty przyłóżkowe RTG, kardiomonitory, echokardiografy, defibrylatory, respiratory, centralę monitorującą, aparat do ciągłych zabiegów nerkozastępczych.

Łącznie 29 szpitali w całym kraju otrzyma fundusze z ministerstwa. Najwyższą liczbę punktów - 83 na 100 możliwych przyznano wnioskom złożonym właśnie przez kaliski szpital, a także przez placówki z Radomska i Bolesławca. Resort, na odnowę oddziałów zakaźnych w całym kraju oraz zakup dodatkowego sprzętu, przeznaczył w sumie 200 milionów złotych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować