Zdrowie

Kaliski szpital jako jedyny w regionie posada najnowszej generacji aparat RTG za blisko milion złotych

2021-04-13 17:30:00 red

Kaliski szpital jako jedyna placówka w regionie dysponuje najnowszej generacji aparatem RTG ze specjalistyczną przystawką. Sprzęt, który dotarł do placówki w styczniu kosztował blisko milion złotych.

źródło: fb/Szpital Kalisz
źródło: fb/Szpital Kalisz

Zakład Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu w Kaliszu posiada od stycznia nowoczesny aparat rentgenowski w pełni cyfrowy. Na tym aparacie można wykonywać wszystkiego rodzaju zdjęcia.

- Aparat posiada bardzo dokładny i czuły detektor dzięki czemu wykonujemy zdjęcia na niskich dawkach promieniowania rentgenowskiego – tłumaczy Marta Bieniaszek - Kierownik Zespołu Techników Elektroradiologii - Posiadamy przystawkę, jedyną w regionie na której możemy wykonywać tzw. zdjęcia stitching, czyli zdjęcia telemetryczne całych kończyn oraz kręgosłupa – dodaje.

Ultranowoczesny sprzęt został zakupiony ze środków WRPO za kwotę 813 612 złotych. Modernizacja pomieszczenia, aby przystosować je do wysokich standardów, kosztowała 98 600 złotych. Całość inwestycji wyniosła ponad 900 000 zł.

- Sprzęt jest gotowy do pracy, podobnie jak cały zespół fachowców obsługujący ultranowoczesny aparat RTG – informuje kaliski szpital - Zapraszamy pacjentów ze skierowaniami od podmiotów, które mają podpisane umowy w tym zakresie z NFZ – czytamy dalej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ