Polityka

Kaliski poseł odchodzi z Kukiz’15 i tworzy Unię Polityki Realnej

2019-08-10 12:00:00 red

Do niedawna wiceprzewodniczący klubu poselskiego Kukiz’15 Jerzy Kozłowski wraz z trojgiem innych posłów z tego ruchu zmienił otoczenie i utworzył koło Unii Polityki Realnej. Taki ruch to pokłosie podpisanego przez Pawła Kukiza porozumienia koalicyjnego z Polskim Stronnictwem Ludowym.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

- Tak, jak zapowiadałem dziś (9 sierpnia – przyp. red.) złożyłem w Sejmie pismo o wystąpieniu z Klubu Poselskiego Kukiz'15. Nie jestem sam. Razem ze mną są Elżbieta Zielińska, Bartosz Józwiak i Tomasz Jaskóła. Wspólnie utworzyliśmy Koło Poselskie UPR – czytamy na profilu facebookowym posła Jerzego Kozłowskiego

Odejście czworga posłów z Kukiz’15 to reakcja na podpisaną przez lidera stowarzyszenia koalicji z PSL-em. Kozłowski najpierw 7 sierpnia złożył rezygnację z funkcji prezesa 36 Oddziału Stowarzyszenia Kukiz’15, a następnie 8 sierpnia zakomunikował, że występuje z klubu poselskiego. - Stało się. Publicznie i oficjalnie został ogłoszony start Kukiz'15 z list PSL. Tak, jak deklarowałem wcześniej dziś (8 sierpnia – przyp. red.) jest mój ostatni dzień w Kukiz'15. Jutro w Sejmie składam pismo o wystąpieniu z Klubu Poselskiego Kukiz'15 - napisał na facebooku poseł Jerzy Kozłowski.

Politycy tworzący nowe koło zapowiedzieli kontynuację idei, z którymi przyszli do sejmu. Podziękowali także za wsparcie wyborców - Chciałem się zwrócić do naszych sympatyków: my nie zawiedliśmy was, stoimy cały czas twardo na założeniach jakie były 4 lata temu. Pamiętajmy o tym, że Kukiz'15 startował do wyborów m.in też dlatego, że chcieliśmy walczyć z patologiami III RP, a nie ma co ukrywać, że PSL brało czynny udział w formowaniu takiej patologii – mówił podczas konferencji w sejmie Jerzy Kozłowski.

Nieoficjalnie mówi się, że były poseł Kukiz’15 w jesiennych wyborach będzie startował z list Zjednoczonej Prawicy.

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ