Sport

Kaliska triathlonistka nie do pokonania w Bolesławcu!

2021-06-08 16:30:00 red.

Kaliska triathlonistka Natalia Krawczyk, dwukrotna mistrzyni Polski amatorów, pokazała się 6 czerwca z najlepszej strony, w 8 zawodach triathlonowych "Tower Triathlon" w miejscowości Bolesławiec koło Wieruszowa.

fot. Kibic Ireneusz Pawlak
fot. Kibic Ireneusz Pawlak

W niedzielnych zawodach wystartowało ponad 50 zawodników z różnych zakątków Polski na dwóch dystansach -  olimpijskim i sprinterskim. Sprint to 750 m pływania, 20 km na rowerze i 5 km biegu. Dystans olimpijski, który też to dwukrotność tych dystansów, czyli 1,5 km pływania, 40 km na rowerze i do tego 10 km biegu. 

Natalia Krawczyk w typowy dla siebie sposób na odcinku pływackim zdeklasowała nie tylko panie ale i panów zostawiając ich za plecami na ponad minutę. Podczas jazdy na rowerze nie pozwoliła się dogonić nawet mężczyznom. Na ostatnim odcinku biegowym również nikt nie dogonił Natalii. Kaliszanka ostatecznie zwyciężyła open panów i pań prowadząc od startu do mety.

Świetnie spisał się również inny kaliski zawodnik Krzysztof Ewiak plasując się na 4 miejscu.

1/ Natalia Krawczyk Kalisz 1.03.00

2/ Krzysztof Nowak Bełchatów 1.03.32

3/ Dariusz Mazurkiewicz Bełchatów 1.05.29

4/ Krzysztof Ewiak Kalisz 1.06.00 

Tradycyjnie organizatorzy wspólnego treningu traktują wszystko jako formę dobrej zabawy oraz rywalizacji fair play. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ