Społeczne

Kaliska Straż Graniczna zabezpieczyła ponad 100 tys. sztuk papierosów i 172 kg tytoniu bez akcyzy

2022-08-17 15:00:00 red za Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu wraz z Wielkopolską Krajową Administracją Skarbową udaremniły wprowadzenie na rynek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono ponad 100 tys. sztuk papierosów i 172 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

- Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu ustalili, adres pod którym przechowywanie były papierosy nieposiadające polskich oznaczeń skarbowych akcyzy oraz nielegalny tytoń. W trakcie kontroli prowadzonej wspólnie z KAS w powiecie konińskim, funkcjonariusze Straży Granicznej na jednej z posesji zastali dwie osoby pakujące krajankę tytoniową i papierosy do bagażnika samochodu – informuje mjr SG Joanna Konieczniak rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W wyniku przeszukania auta oraz pomieszczenia gospodarczego wykryto 172 kg tytoniu oraz 5252 paczki papierosów nieposiadających polskich znaków akcyzowych o wartości blisko 165 tysięcy złotych.

- Jedna z osób znajdujących się na posesji przyznała, że magazynowany towar należy do niej – informuje mjr SG Joanna Konieczniak - Dalsze postępowanie w sprawie zabezpieczonego towaru prowadzi Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu – dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować