Kaliska sekcja Kajak Polo walczyła o Puchar Polski

2019-06-19 16:30:00 Organizatorzy

W ubiegły weekend Sekcja Kajak Polo Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego wzięła udział w drugiej edycji Pucharu Polski. Turniej odbywał się w Kaniowie, koło Czechowic-Dziedzic. Wystartowało 41 drużyn z pięciu różnych krajów, wśród nich znalazły się aż trzy z Kalisza.

Doświadczony skład seniorski walczący w Pierwszej Dywizji, juniorzy i juniorki powoli awansujący w Drugiej Dywizji oraz młoda krew w postaci młodzików, próbujących swoich szans w Trzeciej Dywizji. Seniorzy oraz juniorzy uplasowali się na piątych miejscach w swoich kategoriach, natomiast młodzicy zajęli 10. miejsce. Zawodnicy z KTW grali również w drużynach Reprezentacji Polski. Seniorzy Tomasz Smug oraz Mateusz Donart musieli wykazać się wytrzymałością, biorąc udział w podwójnej liczbie meczów – jako reprezentacja oraz jako KTW. Podobnie czwórka juniorek: Amelia Ewiak, Paulina Jakubowka, Kaja Kamańczyk, Maja Kamańczyk. Dziewczyny stanowią połowę drużyny Reprezentacji Polski Kobiet U21 i pierwszy raz miały okazje pokazać się w kadrowych kapokach podczas turnieju.

Kaliszanie odnoszą coraz większe sukcesy w dyscyplinie sportowej Kajak Polo, zachęcamy do śledzenia ich poczynań w mediach społecznościowych. Facebook: KTW KALISZ CANOE POLO; Instagram: canoepolo_kalisz. Sekcja Kajak Polo KTW zaprasza w pierwszy weekend lipca do swojej przystani na Międzynarodowe Mistrzostwa Kalisza w Kajak Polo i 3. edycję Pucharu Polski.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ