Sport

Kaliscy zawodnicy z Kruk Gym medalistami Mistrzostw Europy w Muaythai

2019-11-15 08:00:00 KRUK GYM

W dniach 3-11 listopada zawodnicy Kaliskiego Centrum Sportowego"KRUK GYM" Adam Borowski i Maciej Herbich oraz trener Aleksander kruk mieli zaszczyt reprezentować barwy naszego kraju na IFMA Mistrzostwa Europy - Mińsk 2019 w muaythai (boks tajski).

KRUK GYM
KRUK GYM

W stolicy Białorusi w hali "Pałac Sportu" przez tydzień wystąpiło w ringach 350 zawodniczek i zawodników z 35 krajów. Kaliszanie rywalizowali w kadetach 14-15 lat. W kat.-57 kg Maciej w walce o finał niejednogłośną decyzją sędziów 2-1, po bardzo dobrej walce przegrał z Rosjaninem, tym samym zdobył BRĄZOWY medal.

W kat. -60 kg Adam także zdobył BRĄZOWY medal po wyrównanym, ciężkim boju z rywalem z Rosji. ME w Mińsku były także bezpośrednimi kwalifikacjami do kolejnych MŚ. Dzięki zdobytym brązowym medalom "Kruki" przyczynili się do zajęcia wysokiego 5 miejsca w klasyfikacji medalowej za takimi krajami jak Rosja, Białoruś, Ukraina, Izrael zostawiając w tyle wiele innych potęg muaythai.

Dla trenera był to sentymentalny przyjazd do rodzinnego miasta gdyż stąd pochodzi.To tu się urodził, chodził do szkoły, mieszkał, ma swoich bliskich i stawiał pierwsze kroki w muaythi, w słynnym CHINUK GYM, z którego pochodzi także wielu wybitnych zawodników znanych na całym świecie jak i przyjaciół szkoleniowca KRUK GYM.