Edukacja

Kaliscy uczniowie będą ćwiczyli na nowym sprzęcie geodezyjnym

2022-09-19 16:30:00 Kancelaria Prezydenta Miasta

W poniedziałek, 19 września Starostwo Powiatowe w Kaliszu przekazało Miastu Kalisz sprzęt geodezyjny, który będzie wykorzystywany w celach edukacyjnych przez Technikum Budowlano-Elektryczne w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu.

Kancelaria Prezydenta Miasta
Kancelaria Prezydenta Miasta

- Powiat kaliski nie kształci geodetów, dlatego chcemy przekazać sprzęt szkole z terenu Miasta Kalisza, do której uczęszczają także uczniowie z powiatu kaliskiego - powiedział Krzysztof Nosal, Starosta Kaliski.

Głos zabrał również wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

- Dziękuję starostwu za tę inicjatywę. Do kaliskiej szkoły trafi sprzęt niezbędny w kształceniu przyszłych geodetów, zawodu potrzebnego na lokalnym rynku pracy - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Przekazany sprzęt to odbiornik GPS, wykorzystywany w kształceniu i produkcji geodezyjnej. Jest to niezbędne narzędzie do pomiaru w pracy geodety. Uczniowie Technikum Budowlano-Elektrycznego pięciu klas będą mogli korzystać ze sprzętu i realizować podstawę programową. 

W spotkaniu uczestniczyli władze Technikum Budowlano-Elektrycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować