Społeczne

Kaliscy strażacy w Szkole Podstawowej

2021-12-01 19:30:00 mł. kpt. Albert Famulski

24 listopada w ramach prowadzonej prewencji społecznej, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie oraz przedszkolaków Punktu Przedszkolnego w Rychnowie.

Zdjęcia: mł. kpt. Albert Famulski
Zdjęcia: mł. kpt. Albert Famulski

W trakcie spotkań w trzech grupach, których uczestniczyło ponad 80 osób, z zachowaniem reżimu sanitarnego , dzieci zapoznały się z charakterystyką pracy strażaka, sprzętem będącym na wyposażeniu PSP, a także istniejącymi obecnie wymaganiami dla kandydatów do służby w Państwowej Straży Pożarnej oraz całym procesem rekrutacji. W trakcie prowadzonego spotkania dzieci miały możliwość przymierzenia strażackiego ubrania oraz zobaczenia siły cięcia specjalistycznych nożyc akumulatorowych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ