Społeczne

Kaliscy strażacy upamiętnili zastrzelonego funkcjonariusza policji

2021-05-07 19:30:00 red za PSP Kalisz/st. sekc. Jakub Pietrzak

Punktualnie o godzinie 12.00 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2 w Kaliszu uczcili pamięć poległego na służbie asp. Michała Kędzierskiego, który został śmiertelnie postrzelony 4 maja w Raciborzu.

fot. bryg. Grzegorz Orlikowski, mł. kpt. Kamil Filipczak
fot. bryg. Grzegorz Orlikowski, mł. kpt. Kamil Filipczak

W południe, gdy rozpoczynały się uroczystości pogrzebowe poległego na służbie asp. Michała Kędzierskiego funkcjonariusze policji w całym kraju zobowiązali się uruchomić sygnały świetlne i włączyć syreny. Do upamiętnienia tragicznie zmarłego policjanta przyłączą się również funkcjonariusze w Kaliszu.

W akcie solidarności swój hołd oddali też funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2 w Kaliszu - Tym samym kaliscy pożarnicy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji mającej na celu upamiętnienie zabitego na służbie policjanta, poprzez włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych w pojazdach oraz oddanie honorów – informuje st. sekc. Jakub Pietrzak z PSP w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ