Społeczne

Kaliscy strażacy oddali hołd zmarłemu funkcjonariuszowi

2022-09-22 09:35:49 red.

W środę 21 września, o godzinie 18:00 strażacy uczcili minutą ciszy pamięć funkcjonariusza Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu, który zmarł podczas służby

zdjęcia: mł. asp. Szymon Zimny oraz JRG 2 Kalisz
zdjęcia: mł. asp. Szymon Zimny oraz JRG 2 Kalisz

Przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych w pojazdach pożarniczych zmiany służbowe oddały hołd na placach przed Jednostkami Ratowniczo-Gaśniczymi. Cała strażacka społeczność łączy się w bólu z rodziną zmarłego kolegi, składając wyrazy współczucia i żalu.

Do tragedii doszło w środę rano. Z nieznanych na razie przyczyn 36-letni strażak zemdlał w czasie dyżuru. Koledzy z pracy próbowali go reanimować, ale niestety na próżno. Paweł Chyła zmarł.

Paweł Chyła przez 15 lat pracował w straży pożarnej. Na początku pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Grudziądzu. Następnie, mając już praktykę w podziale bojowym, został dyżurnym w Stanowisku Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu i tę funkcję pełnił do śmierci.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować