Kaliscy seniorzy na sportowo. Trenują na Stadionie Miejskim [zdjęcia]

2019-09-18 11:00:00 BK

18 września na Stadionie Miejskim ruszyła Kaliska Olimpiada dla Zdrowia Seniora. Uczestnicy rozegrają osiem konkurencji rekreacyjnych. Wydarzenie odbywa się w ramach 2. Kaliskiej Senioriady. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Seniorzy pokazali dziś, że są aktywni, a pogoda im niestraszna. Od 10:00 trenują na Stadionie Miejskim. Rzucają i strzelają do bramki, kozłują piłkę, biegają i zbijają kręgle. Łącznie biorą udział w 8 konkurencjach. Sportowe zmagania otworzył oficjalnie wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. 

- Dziś mamy 4 dzień 2. Kaliskiej Senioriady. Odbywa się Kaliska Olimpiada dla Zdrowia Seniora. Zapisało się blisko 110 uczestników. Każdy z nich będzie rozgrywał 8 konkurencji - mówiła Agnieszka Pawełczyk, organizator. - Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowe medale i dyplomy. O godzinie 13:00 prezydent wręczy seniorom nagrody. Liczba uczestników przeszła nasze oczekiwania. Jeszcze dziś zgłaszały się osoby chętne do udziału.

Na zwycięzców czekają kijki do nordic walking. - Chcemy aktywizować kaliskich seniorów, aby byli zawsze aktywni fizycznie - mówiła Agnieszka Pawełczyk.

Na seniorów po sportowych zmaganiach czeka gorący poczęstunek w postaci sezonowej zupy dyniowej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ