Sport

Kajakpoliści szlifują formę. Kadrowicze trenowali na Prośnie

2020-08-01 12:00:00 Karina Zachara

Kaliska Prosna po raz kolejny stała się areną przygotowań do prestiżowej imprezy sportowej. W ostatni weekend lipca na rzece – zresztą nie po raz pierwszy - pojawili się zawodnicy kajak polo. I to ci z najwyższej półki - członkowie kadry narodowej.

fot. KTW
fot. KTW

Kalisz był jednym z dwóch miast, obok Choszczna, które dla polskich kadrowiczów stały się miejscem przygotowań do walki o kwalifikację do niezwykle ważnej imprezy sportowej,
a mianowicie Mistrzostw Świata w kajak polo, które w kwietniu przyszłego roku odbędą się w Rzymie. Na Prośnie formę szlifowała męska kadra U-21, a w zgrupowaniu wzięli udział także młodzi kaliszanie: Bartłomiej Kostrzewa oraz debiutant - Ksawery Majda.

Kaliskich zawodniczek nie zabrakło także w Choszcznie, które gościło uczestniczki konsultacji dla seniorek i kobiecej młodzieżówki. Sekcję kajak polo przy Kaliskim Towarzystwie Wioślarskim reprezentowały: Amelia Ewiak, Paulina Jakubowska, Maja Kamańczyk, Kaja Kamańczyk, Gabriela Kamańczyk, Oliwia Muller i  Marysia Muller. Uczestnicy obydwu zgrupowań trenowali po okiem najlepszych polskich szkoleniowców. Z panami pracowali: Paweł Kalinowski - w Kaliszu i Krystyna Nowacka - w Choszcznie. Z kolei z ekipą kobiecą trenowali Norbert i Albert Watkowscy – informuje Józef Muller, kierownik sekcji kajak polo KTW Kalisz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ