Kultura

Już w weekend Dzień Pszczoły na Zawodziu

2020-08-07 17:00:00 red.

Już w weekend 8 i 9 sierpnia w Rezerwacie Archeologicznym Zawodzie odbędzie się tradycyjnie Dzień Pszczoły.

fot. arch. BK
fot. arch. BK

Kolejny raz świętujemy obecność pszczół w naszym środowisku. Będziemy mówić o roli pszczół i produktów pszczelich w dawnych czasach i obecnie.

Odbędzie się pokaz wirowania miodu, prezentacja uli, barci i kuszek oraz strojów i narzędzi pszczelarskich. Odważni będą mogli w bezpieczny sposób uczestniczyć w przeglądach rodzin pszczelich.

Dzień pszczoły organizowany jest we współpracy z Nadleśnictwem Kalisz. Leśnicy opowiedzą o gospodarowaniu pszczołami w lasach oraz o znaczeniu drewna w naszym życiu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie rośliny przyciągają pszczoły, ile pszczół mieszka w ulu i kto się żywi pszczelim mleczkiem koniecznie przyjdź do Rezerwatu 8 lub 9 sierpnia!

Na Dzień pszczoły zaprasza Michał.

https://www.facebook.com/events/607130139942087

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ