Kultura

Już w sobotę kolejne "Kaliszobranie"

2022-09-21 14:30:00 Piotr Sobolewski

W najbliższą sobotę, 24 września odbędzie się kolejny spacer nowej edycji „Kaliszobrania”. Spotkanie – o godz. 12.00 na przystanku KLA przy hali OSRiR na ul. Łódzkiej.

Kaliszobranie
Kaliszobranie

Uczestnicy przechadzki powędrują ulicami Żwirki i Wigury w stronę pachnącego przecież nowością osiedla „Wzgórza Kalisza” by zakończyć wędrówkę na ulicy Warszawskiej. W ten sposób zrealizowane zostanie hasło tego spaceru: „Przecieramy szlak nowemu odcinkowi Trasy Bursztynowej”. Owo przecieranie będzie miało rzecz jasna wymiar cokolwiek symboliczny ale serwowane przez prowadzącego podczas imprezy wiadomości związane z okolicą będą już jak najbardziej dosłowne, konkretne i, miejmy nadzieję, interesujące. A może znajdzie się trochę czasu na dodatkową niespodziankę? No i – last not least – prowadzący będzie zaopatrzony w, postulowaną przez uczestników ostatniego spaceru, „porządną” aparaturę nagłaśniającą. Zatem zapraszamy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować