Sport

Już w sobotę Kalisz będzie świecił przykładem. Rolkarze i cykliści wyjadą na ulice

2019-09-12 08:00:00 red. za Organizatorzy

Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Urząd Miejski oraz Stowarzyszenie Rolki Kalisz mają zapraszają na V Rajd rolkowo-rowerowy pod hasłem "Kalisz świeci przykładem". "Bezpieczne życie w Kaliszu - od juniora do seniora". Impreza odbędzie się 14 września, o godzinie 19:30.

fot. arch. BK
fot. arch. BK

Impreza zaczyna się na terenie przyległym do AQUAPARK KALISZ przy ul. Sportowa 9 , 62-800 Kalisz, o godzinie 19:30

Długość przejazdu to 11 km:
Rajd będzie przebiegać ulicami:

Sportowa -> Łódzka -> Szlak Bursztynowy -> Nowy Świat -> Górnośląska - > Podmiejska -> Stańczukowskiego -> Korczak -> Poznańska - > Harcerska -> Śródmiejska - > Złoty Róg -> Al. Wolności -> Sukiennicza -> Kolegialna -> Pl. Świętego Józefa - > Pl. Jana Pawła II -> Pl. Kilińskiego -> Warszawska - > Łódzka -> Sportowa -> Wał Jagielloński

Rajd odbędzie się w godzinach wieczornych ulicami Kalisza, pozwalający tym samym spojrzeć na miasto z innej perspektywy. Jest to znakomita okazja dla mieszkańców, aby na chwile oderwać się od codziennych zajęć i wspólnie czerpać radość z tej formy rekreacji.

Udział w imprezie jest BEZPŁATNY. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/900644653640357/

Tempo przejazdu jest dostosowane do możliwości słabszych uczestników, jednak wymagana jest umiejętność hamowania i swobodnej jazdy na rolkach, łyżworolkach, wrotkach, nartorolkach, hulajnogach, deskorolkach, rowerach zwykłych (Wszelkie pojazdy elektryczne, spalinowe (np. rowery, hulajnogi), nie napędzane siłą ludzkich mięśni nie mogą brać udziału w przejeździe.

Na trasie obecny będzie DJ, który na żywo umili nam przejazd ulicami miasta.

Dzięki zgromadzeniu jak największej liczby uczestników, chcemy osiągnąć kilka istotnych dla wszystkich rolkarzy celów:

- umożliwienie wszystkim uczestnikom bezpiecznego przejazdu na rolkach po wyznaczonej trasie;
- promowanie sportów wrotkarskich;
- propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, oraz osób dorosłych;
- promowanie miasta Kalisz przez działalność sportową;
- promowanie rolek jako jednego ze środków transportu w mieście;
- edukacja dotycząca bezpiecznej jazdy na rolkach;
- zwrócenie uwagi na obecność rolkarzy i ich potrzeby (np. odpowiednia nawierzchnia i obiekty do jazdy czy uchwalenie przepisów regulujących status rolkarza na drogach);
- znakomita zabawa uczestników;

1. Regulamin określa zasady i warunki przejazdu uczestników oraz sposoby ich zachowania się w trakcie trwania imprezy.
2. Uczestników obowiązują przepisy ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. "Prawo o zgromadzeniach".
3. W przejeździe ulicami miasta biorą udział wyłącznie osoby poruszające się na: łyżworolkach, wrotkach, nartorolkach, hulajnogach, deskorolkach, rowerach zwykłych (Wszelkie pojazdy elektryczne, spalinowe (np. rowery), nie napędzane siłą ludzkich mięśni nie mogą brać udziału w przejeździe. Biorąc udział w imprezie jej uczestnik oświadcza, że użytkowany przez niego sprzęt jest sprawny technicznie i spełnia normy bezpieczeństwa.
4. Osoby, które zdecydują się zakończyć udział w imprezie przed oficjalnym, planowanym zakończeniem, powinny opuścić trasę sprawnie, nie utrudniając przejazdu pozostałym uczestnikom.
5. Warunkiem uczestniczenia we wspólnej jeździe jest umiejętność poruszania się na łyżworolkach, wrotkach lub nartorolkach, hulajnogach, deskorolkach, rowerach oraz umiejętność wykonywania manewrów hamowania oraz skręcania w sposób gwarantujący bezpieczny przejazd zwartą grupą. Uczestnicy niespełniający powyższych warunków mogą zostać poproszeni przez przedstawicieli organizatora o opuszczenie imprezy.
6. Organizator zaleca noszenie podczas jazdy kompletu ochraniaczy (na nadgarstki, łokcie i kolana) oraz kasku, jak również elementów odblaskowych i świetlnych. Noszenie kasku jest obowiązkowe dla wszystkich uczestników poniżej 18 roku życia, a w przypadku niespełnienia tego warunku, organizator zastrzega sobie możliwość niedopuszczenia takiego uczestnika do przejazdu.
7. Udział w imprezie dzieci do lat 13 możliwy jest tylko i wyłącznie pod nadzorem pełnoletniego opiekuna, biorącego tym samym pełną odpowiedzialność prawną i inną za siebie i osoby pozostające pod jego opieką. Opiekun musi mieć możliwość swobodnego, indywidualnego poruszania się.
8. Organizator zapewnia na trasie przejazdu obecność wyraźnie oznakowanej służby porządkowej (NS Team) oraz zabezpieczenie medyczne.
9. "Lewa wolna!” - podczas przejazdu należy trzymać się możliwie najbliżej prawej strony jezdni, by umożliwić przejazd służbom porządkowym i ratunkowym.
10. Każdy uczestnik bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i zobowiązany jest do zachowywania się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu własnemu i pozostałych uczestników. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia NNW oraz nie ponosi odpowiedzialności cywilnej za wypadki oraz szkody spowodowane przez uczestników imprezy.
11. Uczestnikom przejazdu zabrania się wnoszenia i posiadania broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, pirotechnicznych i tym podobnych.
12. Zabrania się udziału w przejeździe osobom będącym pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub o podobnym działaniu.
13. Podczas przejazdu zabrania się uczestnikom posiadania, spożywania, sprzedaży i innego udostępniania: napojów alkoholowych, środków odurzających lub o podobnym działaniu.
14. Zabrania się sprzedawania, reklamowania, akwizycji i przeprowadzania zbiórek pieniężnych bez zgody organizatora.
15. Uczestnicy przejazdu zobowiązani są do ścisłego i niezwłocznego wykonywania poleceń organizatora i jego przedstawicieli, policji, służb porządkowych i ratowniczych.
16. Osoby stwarzające zagrożenie dla innych uczestników, nieprzestrzegające niniejszego regulaminu lub niestosujące się do poleceń zespołu zabezpieczającego przejazd i służb porządkowych mogą zostać wykluczone z udziału w imprezie lub przekazane policji.
17. Organizator nie musi podawać przyczyny odmowy wstępu lub usunięcia z przejazdu danej osoby.
18. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy za względu na czynniki zewnętrzne, m.in. niesprzyjające warunki atmosferyczne.
19. W przypadku zaistnienia spraw spornych, nieuregulowanych niniejszym regulaminem, decyzję rozstrzygającą podejmuje organizator.
20. Udział w imprezie jest bezpłatny.
21. Zdjęcia z wizerunkami uczestników mogą być publikowane na stronie internetowej organizatora i/lub na portalu Facebook. Udział w imprezie jest jednoznaczny z zezwoleniem na ich publikację. Na wyraźną prośbę uczestnika zdjęcie może zostać usunięte lub retuszowane, w zależności od decyzji organizatora.
22. Poprzez udział w imprezie „V Rajd Rolkowo-Rowerowy” uczestnik potwierdza zapoznanie się z powyższym regulaminem oraz akceptację każdego z jego punktów.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ