Już w sobotę I Targi Smart Biznes w Inkubatorze Przedsiębiorczości

2019-05-24 14:25:00 red za org.

25 maja w godz. od 10.00 do 12.00 w Inkubatorze Przedsiębiorczości odbędą się I Targi Smart Biznes, podczas których uczniowie Smart Clubu Szkoły Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży zaprezentują 10 stworzonych przez siebie firm.

I Targi Smart Biznes to impreza podczas której będziemy mogli podziwiać kreatywność i przedsiębiorczość najmłodszych kaliszan. To innowacyjne na skalę ogólnopolską wydarzenie.

Podsumowaniem całego roku rozwoju w Smart Clubie jest realizacja przez uczniów własnych pomysłów na “Smart Biznes”. Podczas warsztatów, uczniowie w grupach tworzą swoje firmy – od nazwy po kampanię marketingową, projektują usługi i wytwarzają produkty w przypadku firm produkcyjnych, budżetują, planują rozwój firmy i uczą się współpracować. Owoc tej pracy – łącznie 10 biznesów uczniowie zaprezentują 25maja w godz. od 10.00 do 12.00 podczas I Targów Smart Biznes, które zostaną zorganizowane w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Zaproszeni goście będą mogli podziwiać stoiska targowe młodych, przedsiębiorczych uczniów, a także obejrzeć prezentację wszystkich biznesów na scenie.

Sponsorami wydarzenia są: Centrum Wspierania Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, firma Armatura Kozłowski, Avena, Ignaszak, Baster i in.

Smart Club Szkoła Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży to innowacyjny na skalę Polski projekt, w którym dzieci i młodzież w wieku od 5 – 17 lat oraz dorośli uczą się szeroko pojętej przedsiębiorczości. Szkoła, w której uczy kilkunastu profesjonalnych trenerów skupia się na wykształceniu w uczniach praktycznych umiejętności, dzięki którym poradzą sobie oni świetnie w przyszłym życiu zawodowym i osobistym. Autorski program szkoły opiera się na badaniach i raportach naukowych dotyczących kompetencji przyszłości.

Na pierwszym roku dzieci i młodzież uczą się w szkole zarządzania finansami, współpracy i komunikacji w grupie, odkrywania własnych predyspozycji, planowania i stawiania celów, zarządzania sobą w czasie, oraz szeroko pojętej postawy proaktywnej.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ