Społeczne

Już w sobotę akcja sprzątania wzdłuż rzeki Prosny!

2022-09-22 13:00:00 Kancelaria Prezydenta Miasta

Każdego roku kaliscy samorządowcy organizują i włączają się w kilka społecznych akcji porządkowania świata. Kolejna już w najbliższą sobotę.

Kancelaria Prezydenta Miasta
Kancelaria Prezydenta Miasta

Tylko w tym roku akcji porządkowania Kalisza było już kilka: Sprzątaliśmy brzegi Prosny – wspólnie z Wodami Polskimi. Dno i brzegi rzeki wraz ze strażakami i samorządami gmin powiatu kaliskiego oraz firmami organizującymi spływy na Prośnie. Park, brzegi i dno rzeki – razem z wodniakami z Klubu Fala, żeglarzami, strażakami oraz organizatorami imprez wodnych i sportowych na naszej rzece.

Z inicjatywy pracowników Urzędu Miasta wspólnie posprzątaliśmy tereny przy ul. A. Szapocznikow.

Kolejna taka akcja odbędzie się w najbliższą sobotę. O godz. 9.00 spotkamy się w Parku Miejskim - przy Domku Parkowego. Porządki rozpoczniemy od alei Walecznych, następnie skierujemy się na prawą stronę Kanału Bernardyńskiego i dotrzemy do ulicy Piłsudskiego.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich chętnych. Wesprą nas pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Urząd Miasta Kalisza zapewni rękawiczki i worki oraz odbiór zebranych śmieci.

Akcja potrwa do godz. 12:00.

Zapraszamy!

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować