Kultura

Już w niedzielę spektakl "Kamień i Popioły" w kaliskim Teatrze. Mamy dla Was bilety!

2019-09-13 15:00:00 red. za Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego

Konkurs

15 września, o godzinie 18:00 na scenie kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego zobaczymy spektakl "Kamień i popioły" w reżyserii Michała Grzybowskiego. Mamy dla Was trzy podwójne zaproszenia!

Po tragicznej śmierci żony Clermont i jego córka Pascale przeprowadzają się do małego miasteczka w poszukiwaniu zapomnienia. Trzymają się na uboczu prowincjonalnego życia, do czasu aż poznają Shirley – bibliotekarkę i przywódczynię lokalnego gangu. Shirley zakochuje się w Clermont, ale szaleńczo przywiązany do niej Jajco nie może się z tym pogodzić. Widmo tragicznej historii przyciąga czwórkę bohaterów, aby wyjawić ich sekrety i głęboko ukryte lęki. Zdrada, przemoc, ból i wściekłość rodzone z miłości całkowicie zmieniają ich zawikłane życie.

We wzruszającym dramacie kanadyjskiego pisarza Daniela Danisa poetycki język kontrastuje z brutalnością życia. „Kamień i popioły” to historia kryminalna, która równocześnie opowiada o poszukiwaniu najgłębszego sensu egzystencji, o poszukiwaniu szczęścia, o samotności, okrucieństwie i tragedii uczuć.

Tekst

Daniel Danis

Przekład

Ewa Kuczkowska

Reżyseria, opracowanie muzyczne

Michał Grzybowski

Scenografia

Tomasz Walesiak

Światło

Edgar de Poray

Obsada

Agnieszka Dulęba-Kasza
Aleksandra Pałka
Jakub Łopatka
Michał Wierzbicki

Inspicjent

Agnieszka Wierzbowska

 

Czas trwania

75 minut

UWAGA - WYNIKI KONKURSU

Poprawna odpowiedź na pytanie: Kiedy miała miejsce premiera spektaklu Kamień i popioły na kaliskiej scenie? brzmi: 29 czerwca 2018 roku.

3 podwójne zaproszenia na spektakl "Kamień i popioły" - na 15 września, niedziela, godz. 18:00, scena kameralna zdobywają: Magdalena Kłos, Izabela Kurek, Ewa Kolańska.

O sposobie odbioru nagrody poinformowaliśmy mailowo. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ