Kultura

Już dziś rozpoczyna się Święto Miasta Kalisza! Zobaczcie co będzie się działo! [program]

2021-06-11 11:00:00 red.

11 czerwca będziemy obchodzić 739. rocznicę odnowienia i uroczystego potwierdzenia nadania Kaliszowi praw miejskich. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców oraz gości do wspólnego świętowania.

kalisz.pl
kalisz.pl

Najważniejsze wydarzenia Święta Miasta Kalisza odbędą się w dniach 11 - 13 czerwca.

W piątek, 11 czerwca Święto Miasta zainauguruje wernisaż wystawy malarstwa Piotra Perskiego "Przestrzenie miasta. Przestrzenie koloru". Prace wybitnego artysty pochodzącego z Kalisza będzie można podziwiać do 11 lipca.

Na Głównym Rynku zaprezentuje się Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych w Poznaniu pod batutą kapelmistrza majora Pawła Joksa. Obejrzymy musztrę paradną i wysłuchamy koncertu.

Następnie na skwerze Rozmarek wystąpi Big Band Filharmonii Kaliskiej pod batutą Lechosława Nowaka.

W godzinach wieczornych wrócimy na Główny Rynek, by podziwiać teatry uliczne, które zaprezentują się kaliszanom w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA.

W sobotę, 12 czerwca świętujemy m.in. w Akceleratorze Kultury, gdzie zabrzmi muzyka z pogranicza bluesa, jazzu i rocka oraz w Parku Przyjaźni, gdzie odbędzie się Techno Park Mix. Najlepsi kolarze torowi powalczą na stadionie o Wielką Nagrodę Kalisza.

Wieczór należał będzie do teatrów ulicznych, podobnie w niedzielę, 13 czerwca.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ