Społeczne

Już dziś III LO w Kaliszu organizuje otwartą konferencję online dla rodziców ósmoklasistów

2021-04-08 07:30:00 red za III LO

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców uczniów klas ósmych III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu w porozumieniu z Wydziałem Edukacji UM w Kaliszu organizuje specjalną konferencję, podczas której padną odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące kolejnego etapu edukacji.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Edukacja zdalna, puste, zamknięte szkoły, utrudniona komunikacja - to tylko niektóre z elementów, które składają się na problematyczną sytuację, w której znaleźli się uczniowie oraz ich rodzice. Niemal każdy kto jest uczniem i rodzicem uczącego się dziecka, takich problemów doświadcza. W szczególnie trudnym położeniu znajdują się Ci, których dziecko rozpoczyna nowy etap edukacji.

Którą szkołę wybrać? Jaki typ klasy? Jakie kryteria decydują o przyjęciu do danej szkoły? A wreszcie, w jaki sposób właściwie wypełnić dokumentację i odpowiednie formularze? Jakie są nieprzekraczalne terminy ich dostarczenia? Oto kluczowe pytania, które z całą pewnością pojawią się w głowach rodziców absolwentów szkół podstawowych.

Pragnąc ułatwić rodzicom decyzje, od których zależy przyszłość dziecka, chcąc pomóc w dopełnieniu niezbędnych formalności, stworzyć możliwość zadania pytań, rozmowy „Kopernik” wychodzi z propozycją spotkania. III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu w porozumieniu z Wydziałem Edukacji UM w Kaliszu zaprasza Rodziców tegorocznych absolwentów szkół podstawowych na spotkanie informacyjne, dotyczące zasad naboru obowiązujących we wszystkich liceach ogólnokształcących. Spotkanie ma charakter otwarty, będzie możliwością zapoznania się z wszelkimi aspektami dotyczącymi dalszego etapu edukacji dziecka. Od elementów ułatwiających dobór odpowiedniej klasy aż po czysto techniczne formalności, których należy dopełnić.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 8 kwietnia o godzinie 17.00 na platformie Teams. Link do spotkania będzie umieszczony w dniu konferencji na stronie szkoły www.kopernik.kalisz.pl, szkolnym Facebook'u oraz Instagramie. - Choć tak bardzo absorbuje nas teraźniejszość, najważniejszym kierunkiem jest przyszłość, a w niej właściwy rozwój i edukacja naszych dzieci - mówią organizatorzy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ