Sport

Już 10 listopada - Sztafeta Ojców Niepodległości

2019-11-04 09:00:00 Organizatorzy

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

10 listopada 2019 roku wystartuje druga edycja projektu KoLibra Kalisz i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - Sztafeta Ojców Niepodległości! Zapisy do 5 listopada, liczba miejsc ograniczona. Zapisz się już dziś!

Sztafeta Ojców Niepodległości
Sztafeta Ojców Niepodległości

Idea Sztafety:

Przez 123 lata Polska pozostawała pod zaborami. Każdy rok naznaczony trudem i przeciwnościami. Polscy bohaterowie przekazywali sobie z ręki do ręki biało-czerwoną flagę, solidarnie uczestnicząc w sztafecie do niepodległości.

Na cześć tych wydarzeń powstała kaliska Sztafeta Ojców Niepodległości - projekt Stowarzyszenia KoLiber oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, który upamiętnia często mało znanych lokalnych Bohaterów.

123 kilometrową trasa podzielona jest na 12 odcinków. Każdy z nich posiada patrona - lokalnego Ojca Niepodległości.
Ty decydujesz, ile kilometrów przebiegniesz - może to być nawet 1 km. Każdy wkłada od siebie tyle, ile jest w stanie - liczy się sama chęć poświęcenia dla uczczenia polskiej niepodległości i poczucia realnej więzi z jej "Ojcami".

Tempo biegu: 5:50 min/km - chcielibyśmy, aby każdy starał się biec w tym tempie, bo na jego podstawie ułożyliśmy harmonogram trasy.

Każdy biegnie sam lub w małej grupie lewą stroną ulicy. Każdy ma przypisany do siebie konkretny odcinek lub jego fragment, który wybiera w poniższym formularzu. Biegacz w ręku trzyma biało - czerwoną flagę, którą przekazuje następnemu uczestnikowi.

Sztafeta rozpoczyna się około 9:00, w niedzielę 10 listopada 2019. Ostatni odcinek ma swój początek w Szczypiornie o 20:10, a cała Sztafeta kończy się o 21:00 wbiegnięciem do Villi Calisia.

Już o 20:00 (godzinę wcześniej, niż rok temu) serdecznie zapraszamy na Wieczór Patriotyczny w Villa Calisia, gdzie o 21:00 powitamy ostatnią grupę biegaczy, a ponadto dowiecie się co nieco o 6 lokalnych Bohaterach i wspólnie zaśpiewamy harcerskie i patriotyczne piosenki. Ponadto będzie można zjeść rogale marcińskie oraz inne przekąski i napić się herbaty.

Zapisy na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdLg6z_UzHsMO-iNVxAKTxmrr79ZXp4Au23bgt9s-MrZmNZTg/viewform?fbclid=IwAR2-qNdt3eKzBIwBQX6_czRNMKABoLUq-0xZJJdj_l8-qq-Ov3y351BSE60

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ