Sport

Julia w kadrze. Cel – mistrzostwa Europy

2020-01-12 20:00:00 www.kalisz.pl

Julia Maik, reprezentantka sekcji pływackiej KKS Kalisz, decyzją Polskiego Związku Pływackiego otrzymała powołanie do kadry narodowej juniorów na zgrupowanie przygotowujące do startu w mistrzostwach Europy. Zawody odbędą się w lipcu w szkockim Aberdeen.

fot. sekcja pływacka KKS Kalisz
fot. sekcja pływacka KKS Kalisz

Obóz przygotowujący narodową kadrę pływacką juniorów do europejskiego czempionatu  przeprowadzony zostanie od 1 do 15 marcaw Łodzi. Udział w nim podopiecznej trenera Dominika Grudzińskiego to pokłosie jej bardzo udanych, grudniowych startów: W Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich kaliszanka triumfowała na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym oraz wywalczyła srebrny medal na 200 m kraulem. Zaprezentowała się też wspaniale w Mistrzostwach Polski Seniorów,zajmując czwarte miejsce w kraju w wyścigu na 50 m stylem dowolnym i siódmena 100 m stylem dowolnym. Te wysokie lokaty okraszone zostały znakomitymi rezultatami. Wynik 25.08 w konkurencji 50 m stylem dowolnym plasuje Julię Maik na siódmym miejscu w Europie wśród juniorek.

Warto dodać, że już w pierwszych dniach kwietnia zawodniczka KKS-u Kalisz będzie reprezentować Polskę w wielomeczu pływackim w Salonikach.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ