Sport

Julia w kadrze. Cel – mistrzostwa Europy

2020-01-12 20:00:00 www.kalisz.pl

Julia Maik, reprezentantka sekcji pływackiej KKS Kalisz, decyzją Polskiego Związku Pływackiego otrzymała powołanie do kadry narodowej juniorów na zgrupowanie przygotowujące do startu w mistrzostwach Europy. Zawody odbędą się w lipcu w szkockim Aberdeen.

fot. sekcja pływacka KKS Kalisz
fot. sekcja pływacka KKS Kalisz

Obóz przygotowujący narodową kadrę pływacką juniorów do europejskiego czempionatu  przeprowadzony zostanie od 1 do 15 marcaw Łodzi. Udział w nim podopiecznej trenera Dominika Grudzińskiego to pokłosie jej bardzo udanych, grudniowych startów: W Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich kaliszanka triumfowała na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym oraz wywalczyła srebrny medal na 200 m kraulem. Zaprezentowała się też wspaniale w Mistrzostwach Polski Seniorów,zajmując czwarte miejsce w kraju w wyścigu na 50 m stylem dowolnym i siódmena 100 m stylem dowolnym. Te wysokie lokaty okraszone zostały znakomitymi rezultatami. Wynik 25.08 w konkurencji 50 m stylem dowolnym plasuje Julię Maik na siódmym miejscu w Europie wśród juniorek.

Warto dodać, że już w pierwszych dniach kwietnia zawodniczka KKS-u Kalisz będzie reprezentować Polskę w wielomeczu pływackim w Salonikach.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ