Sport

Julia Maik z medalami Mistrzostw Polski Seniorów w pływaniu

2021-12-02 11:30:00 KKS Włókniarz 1925 Kalisz

Już pierwszego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w pływaniu rozgrywanych w Bydgoszczy reprezentantka KKS Włókniarz 1925 Kalisz Julia Maik wywalczyła dwa seniorskie medale mistrzostw kraju.

KKS Kalisz Sekcja Pływacka
KKS Kalisz Sekcja Pływacka
Najpierw sięgnęła po brąz na dystansie 50 m stylem dowolnym osiągając w wyścigu finałowym rezultat 24.87 s. Najszybsza w wieczornym finale zgodnie z przewidywaniami była medalistka mistrzostw Europy i finalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio na tym dystansie Katarzyna Wasick reprezentująca barwy AZS AWF Katowice, która uzyskała rezultat 23.37 s. Zaledwie o dwie setne sekundy szybciej od Julii Maik finiszowała druga na mecie broniąca tytułu mistrzowskiego Kornelia Fiedkiewicz z Juvenii Wrocław. Natomiast tylko dwie setne sekundy po pływaczce KKS do mety dotarła czwarta zawodniczka - Anna Dowgiert z Warty Poznań.
 
Trzy kwadranse później Julia Maik stanęła do finałowej rywalizacji na dystansie 100 m delfinem i sprawiła dużą niespodziankę sięgając po tytuł „seniorskiej” wicemistrzyni Polski. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego ustanowiła przy tym znakomity rekord życiowy wynikiem 59.13 s. Po złoty medal na tym dystansie sięgnęła „olimpijka” z Tokio Paulina Peda z AZS AWF Katowice z rezultatem 58.00 s. Brąz przypadł pływaczce UKS GIM 92 Ursynów Gabrieli Herbrder (59.64s).
 
Sukcesy Julii Maik w seniorskiej rywalizacji przełożyły się na dwa złote medale mistrzostw Polski w gronie juniorek 17-18 letnich. Na 50 m stylem dowolnym reprezentantka KKS obroniła tytuł mistrzowski zdecydowanie wyprzedzając Kornelię Buszkę z UKS Bielany Warszawa oraz Wiktorię Celmer z Posnanii Poznań i Martynę Jabłońską z UKS Bielany Warszawa, które ex aequo wywalczyły brązowe medale. W konkurencji 100 m delfinem w rywalizacji juniorskiej na podium obok Julii Maik stanęły Gabriela Herbreder oraz Marianna Rydyńska z Piętnastki Bydgoszcz.
 
Wielkie gratulacje dla Julii Maik i trenera Dominika Grudzińskiego.
 
Przygotowanie zawodników KKS Włókniarz 1925 Kalisz do zawodów było możliwe dzięki:
- dotacji z Urzędu Miasta w Kaliszu na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży,
- środkom pozyskanym z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ